1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Görneç cinayeti
Görneç cinayeti

Görneç cinayeti

Görneç köyünde, 28 Aralık 2009 tarihinde meydana gelen ve Cumali Üzümcü’nün ölümü ile sonuçlanan tartışma ve kavga sonrasında Üzümcü’yü öldürme suçundan tutuklanan sanık Yalçın Şah’ın ilk Tahkikat Duruşması (P.I.) tamamlandı. Yargıç Nüv

A+A-

Cumali Üzümcü’yü öldürme suçundan Yalçın Şah’ın sanık olarak yargılandığı “Görneç cinayeti” davasının ilk tahkikat (P.I.) duruşması tamamlandı. Şah’ın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıp yargılanmayacağı ile ilgili karar yarın açıklanacak


Görneç cinayetinde ilk perde

Görneç köyünde, 28 Aralık 2009 tarihinde meydana gelen ve Cumali Üzümcü’nün ölümü ile sonuçlanan tartışma ve kavga sonrasında Üzümcü’yü öldürme suçundan tutuklanan sanık Yalçın Şah’ın ilk Tahkikat Duruşması (P.I.) tamamlandı.  Yargıç Nüvit Gazi huzurunda görüşülen ilk tahkikat duruşmasında sanık Şah, Görneç köyünde Sönmezler Kahvehanesi önünde, kendine küfür ettiği gerekçesiyle Cumali Üzümcü’yü kanuna aykırı bir fiil ile elleri ve ayakları ile vücudunun muhtelif yerlerine vurup kalp krizi geçirmesine neden olmak suretiyle ölümüne neden olmakla itham ediliyor.

Savcı Cevat Rıza: “Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını gerektirecek şahadet var”

Avukat Menteş Aziz: “Ne Türkiye’deki yasalar, ne de Adli Tıp ve Morg İhtisas Kurulu raporları bizi bağlamaz. Şahadet yok. Ağır Ceza’ya havale edilmesin”

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi yargıçlarından Nüvit Gazi, sanığın Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıp yargılanmayacağı ile ilgili kararını yarın saat 08.30’da verecek.

 

 

Haberin ayrıntıları gazeteniz YENİDÜZEN'de

 

Bu haber toplam 2048 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler