1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Gençler ödüllerini aldı
 Gençler ödüllerini aldı

Gençler ödüllerini aldı

“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2015” dün akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı

A+A-

Levent ÖZDAĞ

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2015” dün akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Yarışmada, Celal Atikler’in “Vapur 1”, Dicle Özlüses’in “İsimsiz 2”, Mehmet Sariler’in “Horoz Dövüşü 2” isimli eserleri “Başarı Ödülü”ne layık görülürken, “Afrodit’in Düşü” isimli eseri ile Ahmet Erman Karagöz de “Umut Vadeden Genç Sanatçı” ödülünü almaya hak kazandı.

Açılışa Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Menteş Gündüz ve Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp katıldı.

Yarışmada bu yıl 21 sanatçının 73 eser ile katıldığı yarışmada yapılan seçmeler sonucunda ödüle layık görülen eserlerle birlikte, 16 sanatçının 25 eseri sergilendi. Başarı ödülü almaya hak kazanan eserlerin her birine bin 500 TL’lik para ödülü ile plaket; seçici kurulun teşvik amacıyla bu yıl ilk kez belirlediği umut vadeden genç sanatçıya ise sadece plaket verildi. Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2015’in açılışında, Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencileri Teknoloji Tasarım Öğretmeni Ergün İlseven yönetiminde müzik dinletisi yapıldı. Seçici kurul üyeliklerini Aşık Mene, Gönen Atakol ve Ruzen Atakan’ın yaptığı yarışmanın sergisi 12 Haziran’a kadar mesai saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ödül alan eserler dışında sergide eserleri yer alacak sanatçılar ve eser isimleri şöyle:
Ahmet Erman Karagöz’ün “Afrodit’in Kovuluşu”, Ayça Akarcan’ın “Geleceğin Rengi”, Celal Atikler’in “Vapur 2”, Dicle Özlüses’in “İsimsiz 1” ve “İsimsiz (Diptik)”, Direnç Betmezoğlu’nun “Narsist (Kendine Tapan Beğenen) Kişilik Etrafındaki Oluşum Üçlemesi 1” ve “Narsist (Kendine Tapan Beğenen) Kişilik Etrafındaki Oluşum Üçlemesi 2”, Eda Gökçe’nin “Untitled I” ve “Untitled III”, Evşen Emre’nin “Teknoloji”, Hascan İleri’nin “Dirty Nicosia 1”, İpek Denizli Karagöz’ün “Küllerimden Doğdum” ve “Ağıdım Tüm Dünya İçin”, Kemal Behcet Caymaz’ın “Korkma Ay Doğacak I”, Mehmet Sariler’in “Horoz Dövüşü 1” ve “Horoz Dövüşü 3”, Nermin Şaban’ın “No:2”, Rahme Manastırlı’nın “Kayıp Salamis 2”, Seher Meşe’nin “Albert Anostasia”, Tünay Özyay’ın “Yeni Umutlar” ile Zehra Çelik’in “Kuş Kadar Özgür”.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler