1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DAÜ VE YDÜ KAZANDI
DAÜ VE YDÜ KAZANDI

DAÜ VE YDÜ KAZANDI

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Hentbol Kadınlar Ligi’ne oynanan iki play-off karşılaşması ile devam edildi. Atatürk Spor Salonunda oynanan ilk karşılaşmada Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile karşılaşt

A+A-

 

 

 

 

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen Hentbol Kadınlar Ligi’ne oynanan iki play-off karşılaşması ile devam edildi.

Atatürk Spor Salonunda oynanan ilk karşılaşmada Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile karşılaştı. İlk yarıda rakibine oranla çok üstün bir oyun ortaya koyan Doğu Akdeniz Üniversitesi devreyi 22 – 10 önde kapattı. Karşılaşmanın ikinci devresinin ilk 15 dakikasında rakibi DAÜ’ye karşı iyi bir defans yapan UKÜ, Emine ile bulduğu sayılarla farkı azaltmaya başladı. Ancak bir kaleci haricinde yedek oyuncusu bulunmayan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi oyuncuları yorulunca Doğu Akdeniz Üniversitesi yeniden farkı açarak karşılaşmadan 33-22 galip ayrıldı.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ikinci karşılaşmada Esentepe ile Yakın Doğu Üniversitesi karşılaştı. İlk yarıda rakibine oranla üstün bir oyun ortaya koyan Esentepe takımı bu devreyi 15 – 12 galip ayrıldı. Ancak Yakın Doğu Üniversitesi ikinci devrede kalitesini de ortaya koyarak karşılaşmadan 26 – 23 galip ayrılarak ilk Play-Off karşılaşmasını kazandı.

 

DAÜ: 33 – UKÜ: 22

 

Yer: Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Ulutan Tatar, Tolga Kınacı

DAÜ: Emine, Ayşe, Sıdıka, Sultan(10), Emel, Beyza, Ayşe Mullacuma(10), Cansın(6), Teslime, Seval(2), Ceren, Meryem(2), Dilber, Görkem, Tuğçe(2)

UKÜ: Fatma, Nejla(1), Hatice(3), Fatma(3), Emine(11), Nahide(2), Şerife, Meliz(2)

YDÜ İkinci Yarıda

 

ESENTEPE: 23 – YDÜ: 26

 

Yer: Atatürk Spor Salonu

Hakemler: Ulutan Tatar, Halim Güdenoğlu

Esentepe: Çağla, Ezgi, Zeliha(5), Seniha, İvana, Aliye, Ajda(7), Rukiye, Esra(4), Sevgi(2), Emine, Şebnem(5), Gamze

YDÜ: Ayten, Şerife Ogan(7), Kadriye, Fatoş, Şerife Aydın(2), Sonay, Çiler(5), Havva, Nur(12)

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler