1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Beyaz Yasemin” projesi ikinci aşamada
“Beyaz Yasemin” projesi ikinci aşamada

“Beyaz Yasemin” projesi ikinci aşamada

LTB restoran, kafeterya ve benzeri işletmelere yönelik başlattığı ‘Beyaz Yasemin Projesi’nde ikinci aşamaya geçildi.

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) restoran, kafeterya ve benzeri işletmelere yönelik başlattığı ‘Beyaz Yasemin Projesi’nde ikinci aşamaya geçildi.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, projenin ilk aşamasında başvuruda bulunan işletmelerin çalışanlarına Gıda Güvenliği eğitimi verilirken, ikinci aşamada ilgili işletmeler ‘Beyaz Yasemin Komitesi’ tarafından denetlendi.

Belediye Meclis Üyesi Ülkü Taşseven, Gıda Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Esnaf ve Zanaatkârlar Odası ile Sağlıklı Şeher Platformu temsilcilerinin katılımıyla Yenişehir bölgesinde yapılan denetimlerde, “işyerinin genel hijyen kurallarına uygunluğu, çevre ile uyumluluğu, çevre kirliliği yaratmayacak şekilde çalışıyor olması, işyerinin engelli kişilere hizmet verebiliyor olması, trafikte soruna yol açmaması, otopark mevcudiyeti, işyerinin çalışanlarına yönelik sağlıklı ve güvenli ortam” kontrol edildi.

Başvuru yapan diğer işletmelerin de denetleneceği projede ‘100 kriter’ üzerinden değerlendirme yapılıyor. 100 kriterin 70 veya fazlasında başarılı görülen işletmelere “Beyaz Yasemin” belgesi ve denetimle ilgili yazılı rapor verilecek.

Belgenin geçerlilik süresi 6 ay olacak ve belgenin yenilenmesini isteyen işyerleri yeniden başvuru yapacak.

(tak)

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler