1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 6 ay ceza yatacak
6 ay ceza yatacak

6 ay ceza yatacak

10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu ile adaya ziyarete gelen sanık Semih Balçık’a, Ağır Ceza Heyeti kısa süreli bir hapislikle şans verdi

A+A-

Didem MENTEŞ

Adaya 6 Şubat 2015’de turist olarak giriş yapmaya çalışırken 10 gram 391 miligram hintkeneviri  türü uyuşturucu madde ile tespit edilerek yargılanan sanık Semih Balçık, 6 ay hapis cezası aldı.
Kuzey Kıbrıs’ta askerlik yapan kardeşini görmeye ve narkotik köpeğini tepki vermesi üzerine üzerindeki esrarla  yakalanan ve cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan Semih Balçık, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.
Başkanlığı’nda Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’den oluşan Ağır Ceza Heyeti, huzurundaki davada, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil ve Savunma Avukatı hazır bulundu.

Toplum rahatsız
Heyet adına kararı okuyan Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, sanığı kendi ikrarı ve İddia Makamı’nın ileri sürdüğü olgular ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunup mahkum edildiğini açıkladı. Yargıç,  toplum sağlığını tehdit eden uyuşturucu illetinin, kamu vicdanını etkileyen suç türlerinden olduğunu belirtti. Toplumu rahatsız eden bu tür suçlara etkin ve caydırıcı cezalar verilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Esendağlı, uyuşturucu miktarı kadar türünün de önemli olduğuna ve bu davadaki ‘esrar’ türü uyuşturucunun biraz daha ağır türlerinden olduğuna değindi. Melek Esendağlı, sanığın sabıksız oluşunu, söz konusu uyuşturucunun ticaretini yapmayarak kendi içimi için kullandığına dikkat çekerek, sanığın hapislik cezasının süresi belirlenirken tüm olguları göz önünde bulundurarak, oy birliğe ile sanık Semih Balçık’ın 6 ay hapislik cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Bu haber toplam 3102 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler