1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. YKP’den, ÇAĞ-SEN’e ziyaret
YKP’den, ÇAĞ-SEN’e ziyaret

YKP’den, ÇAĞ-SEN’e ziyaret

Kanatlı, YKP’nin seçime katılma nedenlerini ortaya koyarak, Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan sorunlarla ilgili görüşlerini aktardı.

A+A-

 


Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan Adayı Murat Kanatlı ve beraberindeki YKP delegasyonu, Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası’nı (Çağ-Sen) ziyaret etti.
YKP Seçim Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, ziyarette Çağ-Sen Başkanı Ayşe Davulcu ve diğer yetkililerle görüşüldü.
Ziyarette konuşan Murat Kanatlı, YKP’nin seçime katılma nedenlerini ortaya koyarak, Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan sorunlarla ilgili görüşlerini aktardı.
Kanatlı, bugün içine düşürülen durumdan çıkışın mümkün olduğu, bunun da başka bir yerel yönetim anlayışı olduğunu ifade ederek, başka bir yerel yönetim derken anladıklarının Lefkoşa’yı Lefkoşalılarla yönetmek olduğunu, katılımcı bütçe uygulamasının da bunun için iyi bir araç olduğunu anlattı.
Kanatlı, belediyenin içine düşürüldüğü durumunun kabul edilemez olduğunu da söyleyerek, yasal mevzuatların tam uygulanması için YKP adaylarının ısrarlı çalışmalar yapacaklarının da altını çizdi. TAK

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur