1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Ya dokunulmazlığımı kaldırsınlar, ya sussunlar'
'Ya dokunulmazlığımı kaldırsınlar, ya sussunlar'

'Ya dokunulmazlığımı kaldırsınlar, ya sussunlar'

Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı’nın ‘ihtiyaç olmadan’ 40 Milyon TL borçlanmasına yönelik konuştu

A+A-

Dörtlü Koalisyon döneminin Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı’nın ‘maaş ödemeleri için’ diyerek aldığı ancak artık ihtiyaçları olmadığını savundukları 40 Milyon TL’lik krediye yönelik açıklama yaptı. Resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Konuşmayacaktım, ancak çizmeyi aştılar” diyen Denktaş, kendi döneminde alınan borcun eleştirildiğine değinerek, “Amcaoğlu muhalefette iken yanlış bir tavır takınmıştı” şeklinde konuştu. Denktaş, “UBP-HP bu adımımın suç olduğunu iddia ediyorsa kendi Başkanlarına yaptıkları gibi derhal dokunulmazlığımı kaldırıp bana dava okutmalarını talep ediyorum...” dedi, siyasetten çekilme hazırlığı yaptığına da işaret etti.

Denktaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlanıncaya kadar sessiz kalma ve hiçbir konuda açıklama yapmamaya karar vermiştim. Yapacağım her açıklama istemediğim taraflara çekilebilir düşüncesiyle...

Bu nedenle UBP-HP hükümeti borçlanma kararı aldığında "muhalefette iken ben borçlandığımda söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz" şeklinde bir açıklama yapma yönüne gitmedim.

Çünkü Maliye Bakanlığı gerekli gördüğü zamanda, doğru öngörü ve ödeme planlamasıyla borçlanma yapabilir ve bu doğru bir politikadır… Yani aslında Amcaoğlu muhalefette iken yanlış bir tavır takınmıştı ve şimdi Maliye Bakanı olunca "Allah gonnora yemez" sözünü doğrulayacak şekilde bir karar almak zorunda kaldı. Bu konuda HP kanadına da "ne değişti ki şimdi bu karara ses çıkartmadınız” sorusunu da sormadım.

Ne var ki;

Amcaoğlu yaptığı basın açıklamasında bir kez daha çizmeyi aşarak "yasadışı avans" alındığını söyleyince bu açıklamayı yapmak farz oldu.

Eğer Maliye'nin kendi alacağını bir şirketten Devletin alacağını ödeme tarihinden bir hafta önce almak suç ise, aynı şirkete yönelik Devletin alacağından feragat etmek nedir?

UBP-HP bu adımımın suç olduğunu iddia ediyorsa kendi Başkanlarına yaptıkları gibi derhal dokunulmazlığımı kaldırıp bana dava okutmalarını talep ediyorum...

Yok yapmayacaklarsa artık susup siyasetten çekilme hazırlığı yaptığım bir dönemde bana saldırmaktan vazgeçsinler.”

Bu haber toplam 2285 defa okunmuştur
İlgili Haberler