1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uluçay: “Kriz masası oluşturduk, acil durumlarda 185 hattından ulaşabilirsiniz”
Uluçay: “Kriz masası oluşturduk, acil durumlarda 185 hattından ulaşabilirsiniz”

Uluçay: “Kriz masası oluşturduk, acil durumlarda 185 hattından ulaşabilirsiniz”

Gazimağusa Belediye Başkanı Uluçay, kuvvetli yağış nedeniyle kriz masası oluşturduklarını söyledi, yurttaşların 185 numaralı hattan acil durumlarda belediyeye ulaşabileceğini ifade etti.

A+A-

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, kuvvetli yağış nedeniyle, özellikle kanalizasyon çalışmaları yürütülen sokaklarda yolların kapandığını belirtti, belediye olarak kriz masası oluşturduklarını kaydetti.

Mağusa’daki yurttaşlara seslenen Uluçay, acil durumlarda 185 numaraları hattan, belediyede oluşturulan kriz masasına ulaşabileceklerini belirtti.

Uluçay, yurttaşlardan, bulundukları konumda araçların hiç geçemediği veya zorlanarak geçtiği yolların mevcut halinin video ve fotoğraflarını çekerek belediyenin sosyal medya hesaplarına göndermelerini talep etti.

Mağusa Belediye Başkanı Uluçay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Halkımız,

Kuvvetli yağışların gelişi, özellikle kanalizasyon çalışmaları yürütülen birçok sokakta yolların kapanmasına yol açmıştır. Vatandaşlarımız acil durumlarda 185 numaralı hattan Gazimağusa Belediyesi’nde oluşturduğumuz kriz masasına ulaşabilirler. Sorunlara daha hızlı müdahale edebilmek için Gazimağusa Belediyesi, Kaymakamlık, Polis, Sivil Savunma ve İtfaiye teşkilatından oluşan İlçe Emniyet Kurulu toplanmıştır. Vatandaşlarımızdan ricam acil bir ihtiyaç olmadığı halde yağmur durana ve yollar tekrar açılana kadar özellikle problemli yolları kullanmamalarıdır.

Tüm vatandaşlarımızdan bulundukları konumda araçların hiç geçemediği veya zorlanarak geçtiği yolların şu anki halinin video ve fotoğraflarını çekmelerini ve Gazimağusa Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarına mesaj olarak göndermelerini talep ediyoruz ki her bir problemli bölgeyi ve sokağı tesbit edip ilgili birimlerle çözüm bulmak için çalışmaya devam edelim. Tüm halkımızı tekrardan yağışlar devam ettiği sürece tedbirli olmaya davet ederiz, 185 numaralı hattan kriz masasına 24 saat ulaşabilirsiniz…”

Bu haber toplam 3253 defa okunmuştur