1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. ‘Donör operasyonu’ derinleşti, tutuklu sayısı arttı
“Turizm 1 Temmuz’dan itibaren tam kapasite çalışmalı”

“Turizm 1 Temmuz’dan itibaren tam kapasite çalışmalı”

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği, turizm sektörünün 1 Temmuz itibarıyla tam kapasiteyle çalışmaya başlaması gerektiğini savundu.

A+A-

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), turizm sektörünün 1 Temmuz itibarıyla tam kapasiteyle çalışmaya başlaması gerektiğini savundu.

KITSAB’tan yapılan yazılı açıklamada, “Turizm sektörü çalışanlarının da yaygın olarak aşılanmaya başlamasıyla, sektörün 1 Temmuz itibarıyla tam kapasite olarak çalışmaya başlamasını bekliyoruz. Hava ulaşımındaki sınırlamaların kaldırılması, ülkeye giriş koşullarının yeniden belirlenmesi gerekmektedir” dedi.

Açıklamada, iki doz korona aşısı olanlara, ülkeye girişlerinde test koşuluna bağlanmaması, çift PCR testi ile girişlerin karantinasız olarak düzenlenmesi, Kıbrıs’ın güneyine gelen turistlerin aynı koşullarla kuzeye geçebilmesinin sağlanmasının gerektiğine işaret edildi.

Turizm sektörünün çalışabilmesi uçuş sayısının artmasına bağlı olduğu belirtilen açıklamada, “KKTC’ye turist getirmek için yoğun bir faaliyet sürdürmemiz gerekecektir. Önemli çabalar ortaya konularak yaratılacak turizm potansiyelinin yeterli uçuş olanağı olmadığı gerekçesi ile heba edilmesi asla kabul edilebilir değildir” denildi.

Hava yolu şirketlerinin uçuş düzenleme konusunda serbest bırakılması gerektiği kaydedildi.

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,