1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. % 10’dan % 60’a EK VERGİ GELİYOR
TDP’den 2 TEMMUZ’da Erken seçim’ önerisi!

TDP’den 2 TEMMUZ’da Erken seçim’ önerisi!

Özyiğit: “Halkın bugünkü iradesi sandığa yansıtılmalı”

A+A-

Meltem Sonay

Toplumcu Demokrasi Partisi, Meclis Başkanlığı’na ‘2 TEMMUZ TARİHLİ ERKEN SEÇİM ÖNERİSİ’ sundu.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Milletvekilleri Hüseyin Angolemli ve Zeki Çeler imzalı öneriyi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Alanlı’ya sunarken, ‘Erken Seçim Önerisi’ ile ilgili bugün itibarıyla diğer partilerle de görüşme başlatacaklarını açıkladı.

Özyiğit’in açıklamaları şöyle: “Ülkemizde son dönemde ciddi sıkıntılar var. Halk sorunlarına çözüm bekliyor. 28 Temmuz 2013 seçimlerinden sonra 3. Hükümet kuruldu. Bizim dışımızdaki 3 parti kendi aralarında değişe değişe hükümet kuruyor ama maalesef sorunlara çare üretilemedi. Meclis’in toplanması bile artık sıkıntılı. Gelinen noktada artık bir an önce ülkenin erken seçime götürülmesi ve halkın bugünkü iradesinin sandığa yansıtılması kaçınılmaz olmuştur. TDP olarak biz bugün 2 Temmuz tarihini öngörerek bir erken seçim önerisini Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na veriyoruz.


SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

TDP’nin sunduğu Erken Seçim Önerisi, Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’ne gönderilecek. Pazartesi günü yapılacak Genel Kurul’da komitede ivedi görüşülme isteği okunacak. İvediliği kabul edilirse ivedi, kabul edilmezse de komitede görüşülme sırasına girerek görüşülecek. Öneri, komitede görüşülmesi tamamlandıktan sonra Genel Kurul’a gelerek görüşülüp oylanacak.(tak)

Fotoğraf: Ayşe Güler

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
Etiketler : , ,