1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Tamer Levent sanatseverlerle buluşacak
Tamer Levent sanatseverlerle buluşacak

Tamer Levent sanatseverlerle buluşacak

Sanat yaşamının 50’nci yılını kutlayan Tamer Levent, 17-18 Aralık tarihlerinde söyleşi gerçekleştirecek.

A+A-

Sanat yaşamının 50’nci yılını kutlayan Tamer Levent, 17-18 Aralık tarihlerinde söyleşi gerçekleştirecek.

Kültür Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre söyleşi, 17 Aralık Cuma günü saat 14.00’te İpek Denizli Sanat Atölyesi’nde, 18 Aralık’ta 14.00’te ise Alsancak Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda yapılacak.

Tamer Levent kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu, yönetmen, sanat yönetmeni, oyun yazarı. 13 Ekim 1950, Karşıyaka / İzmir doğumlu. Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümü'nden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatroları'nda önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı. 

Çok sayıda sinema filmi ve tv dizisinde oynayan ünlü oyuncu, seyircinin gözlerini doldururken kendini kariyerinin zirvesine yükseldi. Ertuğrul 1890, Misafir, Aşk Yeniden, Yunus Emre, Bana Artık Hicran De, Su ve Ateş ve Yaralı Yürek gibi birçok dizi ve filmlerde rol almıştır.

Tamer Levent, son yıllarda Star TV ekranlarında yayınlanan Cesur Ve Güzel dizisinde Tahsin Korludağ karakterini, Kanal D ekranlarına gelen İstanbullu Gelin dizisinde Garip karakterini canlandırdı.2020 yılında rol aldığı Maria ile Mustafa dizisinde Kudret karakterini canlandırdı. Yeni projelerde yer almaya devam ediyor. (https://www.biyografya.com)

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur