1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yenişehir’in su altyapısı yenileniyor
Polis: “Otopsi yapılacak, kamera kayıtları incelenecek”

Polis: “Otopsi yapılacak, kamera kayıtları incelenecek”

Gönyeli’de meydana gelen şüpheli ölümle ilgili tutuklanan zanlı K.S.K.O.  yeniden mahkemeye çıkarılarak hakkında 8 gün daha tutukluluk süresi alındı.

A+A-

Gönyeli’de meydana gelen şüpheli ölümle ilgili tutuklanan zanlı K.S.K.O.  yeniden mahkemeye çıkarılarak hakkında 8 gün daha tutukluluk süresi alındı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Cemil Özalkın, olguları aktardı. Polis, 05.06.2020 tarihinde 02.00- 17.50 saatleri arasında Gönyeli’de Şehit Hasanbuba Sokak Ayza Apartmanı Daire 4 adresinde misafir olarak kalmakta olan Mağusa’da sakin Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin yatak odasında, konu evde ikamet etmekte olan zanlı K.S.K.O. tarafından hareketsiz bir şekilde tespit edildiklerini söyledi. Polis, olay yerinde gelen 112 acil serviste görevli sağlık ekibi tarafından müteveffaların cesetleri üzerinde yapılan muayenelerinde ölü olduklarının tespit edildiğini belirtti. Polis, Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin cesetlerinin otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldığını kaydetti.

 

“Zanlı kan ve idrar örneği vermedi”

Polis, zanlının kan ve idrar örneği vermediğini söyleyerek, zanlının olay günü 01.00 ile 06.00 saatleri arasında müteveffalarla birlikte olduğunu ve alınan birçok ifadede evden sesler yükseldiğinin duyulduğunu belirtti. Müteveffalara otopsi yapıldığını, üzerlerinde birçok yara izi olduğunun belirlendiğini ve kesin ölüm sebeplerinin otopside alınan kan ve doku örneklerinden çıkacak sonuçla belli olacağını mahkemeye aktardı. Polis, zanlının müteveffaların ölümünü saatler öncesinden fark etmesine rağmen, polise 18.00 sıralarında bildirdiğini belirtti ve bu nedenle tahkikatın Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma suçu altında devam ettiğini aktardı. Polis, meseleyle ilgili olay günü evde 4 kişi olduğunun belirlendiğini ve bu kişinin arandığını ifade etti. Polis, olay günü Mağusa’da zanlı ile ölen iki kişinin evinde birçok kişi ile birlikte görüştüklerinin tespit edildiğini belirtti. Polis, Türkiye’ye gönderilen doku örneklerinin sonuçlarının beklendiğini, 40 saatlik bir kamera kaydının inceleneceğini ve zanlının tahkikata yardımcı olmadığını belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Avukat Ramadan Sanıvar, olayın doğal ölüm olduğunu belirterek, tutukluluk talebine itiraz etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi,  soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler