1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Online ödenen seyrüsefer harçlarına %10 indirim
Online ödenen seyrüsefer harçlarına %10 indirim

Online ödenen seyrüsefer harçlarına %10 indirim

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Nisan ve Mayıs aylarında seyrüsefer harcını internet üzerinden online olarak zamanında yatıran araç sahiplerinin yüzde 10’luk indirimden faydalanacağını açıkladı. 

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Nisan ve Mayıs aylarında seyrüsefer harcını internet üzerinden online olarak zamanında yatıran araç sahiplerinin yüzde 10’luk indirimden faydalanacağını açıkladı. 

İndirim uygulamasının 17 Nisan Cuma saat 10.00 itibariyle başlayacağını belirten Atakan, ödemelerin; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı web sitesi www.bub.gov.ct.tr üzerinde bulunan “AKOS Araç Kayıt Harç Ödemeleri” bağlantısını tıklayarak yapılabileceğini kaydetti. 

Atakan’ın konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklaması şöyle: 
“Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Araç Kayıt ve Seyrüsefer Birimi kapılarını online işlemlere açıyor.
Bakanlığımızın önerisi üzerine Bakanlar Kurulu'nun almış olduğu karar çerçevesinde Nisan 2020 ve Mayıs 2020 döneminde seyrüsefer harcını internet üzerinden zamanında yatıran araç sahipleri %10 oranında bir indirim uygulamasından yararlanabileceklerdir. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı web sitesi (www.bub.gov.ct.tr) üzerinde bulunan ‘AKOS Araç Kayıt Harç Ödemeleri’ bağlantısını tıklayarak ödeme yapılabilecektir.

Bu çerçevede seyrüsefer harcını internet üzerinden online bir şekilde ödemek isteyen vatandaşlarımıza yönelik bir de destek hattı oluşturulmuştur.

Buna göre hafta içi mesai saatleri içerisinde on-line işlem yapmakta zorluk yaşayan ve/veya yardım talep eden vatandaşlarımız 1300 numaralı ücretsiz Alo Seyrüsefer hattını arayıp anında yardım ve yönlendirme hizmeti alabileceklerdir.

Mesai saatleri dışında veya haftasonları ise her türlü sorun için akos@bub.gov.ct.tr e-posta adresi vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır.

%10 indirim uygulaması 17 Nisan 2020 Cuma saat 10:00 itibariyle uygulanmaya başlayacaktır.”

 

BAZI HARÇ MÜKELLEFİYETLERİ MAYIS AYINA ÖTELENDİ

Araç muayene, motorlu araç satıcı ruhsat harcı, özel tahsisli plaka harcı ve mesleki sürücü belgesi yenileme mükellefiyetleri herhangi bir gecikme zammı uygulaması olmadan mayıs ayına ötelendi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklama şöyle:

“Daha önceden Mart 2020 dönemini kapsayan bir takım mükellefiyetlerin herhangi bir gecikme zammı uygulanmadan Nisan 2020 döneminde yerine getirilebileceği duyurulmuştu. KKTC Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararlar sonucunda kamudaki kapalılık sürecinin 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılması sonucu;
Nisan 2020 ve Nisan 2020 dönemine ötelenen Mart 2020 ehliyet yenileme, araç muayene, motorlu araç satıcı ruhsat harcı, özel tahsisli plaka harcı ve mesleki sürücü belgesi yenileme mükellefiyetleri herhangi bir gecikme zammı uygulaması olmadan Mayıs 2020 dönemine ötelenmiştir.”

 

Foto: Arşiv

Bu haber toplam 4618 defa okunmuştur
Etiketler :