1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mücahitler projeleri Fellahoğlu’ndan dinledi
Mücahitler projeleri Fellahoğlu’ndan dinledi

Mücahitler projeleri Fellahoğlu’ndan dinledi

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları Emekli Mücahitler Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

A+A-

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları sivil toplum örgütlerini ziyaretleri kapsamında Emekli Mücahitler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Fellahoğlu ve ekibi mücahitlerin sıkıntılarını not ederek, göreve geldiklerinde yapacaklarını anlattı. Emekli Mücahitler Derneği Başkanı Mehmet Salih Direktör ziyarette yaptığı konuşmada derneklerini ziyaret eden Kadri Fellahoğlu ve ekibine teşekkür ederek Fellahoğlu’nun projelerini dinlemek için sabırsızlandıklarını ifade etti. Bir yıllık süre içerisinde atılacak adımlarla Lefkoşa’nın normalleştirileceğini ve sürdürülebilir bir yapıya               kavuşturulacağına dikkat çeken Fellahoğlu ise normalleştirme sürecinin ardından yeni bir Lefkoşa için yenilenmeyi başlatacaklarını sözlerine ekledi. 
Fellahoğlu: Borçları yeniden yapılandıracağız
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin DP ve UBP’nin siyasi ittifakları neticesinde batırıldığını ve bunun acısını en çok çalışanlarla Lefkoşa halkının çektiğini belirten Fellahoğlu, ekonomik akıldan uzak yüksek faizli borçların yeniden yapılandırılmasının şart olduğuna değindi. Göreve geldikleri ilk bir yılda 5 adımda denk bütçe, 3 adımda borçsuz belediyeyi nasıl yaratacaklarını anlatan Fellahoğlu, TC Ziraat Bankası kredisinin değerlendirileceğini LTB’nin lehinde bir anlaşmaya varılması halinde kullanılarak çalışanların geriye dönük ücretlerin de dahil maaşların ödenerek sosyal güvencelerinin sağlanacağını söyledi. Borç yapılanmasından sonra üç adımda borçsuz ve güçlü bir Lefkoşa yaratacaklarını belirten Fellahoğlu, beş kalemden artan gelirler, serbest kalacak olan devlet katkı payı ve kademeli bütçe artışıyla borçsuz bir Lefkoşa’yı gelecek nesillere hazırlayacaklarını söyledi.  yd

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur