1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Yaratma Sürecinde Sanat - Felsefe İlişkisine Kısa Bir Bakış
MERTEKÇİ SEVENLERİNİ ÜZDÜ

MERTEKÇİ SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Eski Lefkoşa - Güzelyurt anayolu üzerinde bu sabah saatlerinde ölümlü trafik kazası meydana geldi. Kazada JK 133 plakalı araç sürücüsü Tahsin Mertekçi (E-51) olay yerinde hayatını kaybetti.

A+A-

Eski Lefkoşa - Güzelyurt anayolu üzerinde bu sabah saatlerinde ölümlü trafik kazası meydana geldi. Kazada JK 133 plakalı araç sürücüsü Tahsin Mertekçi (E-51) olay yerinde hayatını kaybetti.

Polis Basın Subaylığı kazayı şöyle duyurdu;

04.11.2017 tarihinde, saat 03:00 sıralarında, Eski Lefkoşa Güzelyurt anayolu Akçay köyü içerisinde, Bostancı’da sakin Tahsin MERTEKÇİ (E-51 ) yönetimindeki JK 133 plakalı jeep araçla Lefkoşa Güzelyurt istikametine doğru seyrettiği bir sırada mümkün mertebe yolun solunu tutmayıp yolun sağına geçerek yoldan dışarıda banket içerisinde önü Lefkoşa istikametine bakar şekilde park edilmiş durumdaki MG 487 plakalı van aracın sağ ön kısmına aracının ön kısmı ile çarpması sonucu, MG 487 plakalı araç çarpmanın etkisi ile geriye doğru sürüklenerek aynı şekilde hemen arkasında yine park edilmiş olan NJ 813 plakalı araca arka kısmı ile çarpması sonucu bir trafik kazası meydana gelmiştir. Kaza neticesinde JK 133 plakalı araç sürücüsü Tahsin MERTEKÇİ olay mahallinde yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

 

Yalova'nın başkanlığını yapıyordu

Kazada hayatını kaybeden Tahsin Mertekçi, K-Pet Süper Lig ekiplerinden Yalova'nın da başkanlığını yapıyordu. Mertekçi bir dönem, dönemin adıyla Barış ve Demokrasi Hareketi'nden milletvekilliği de yapmıştı.

 

Farkındaık yaratmak için yürümüştü

Hatırlanacağı üzere Tahsin Mertekçi, 13 Eylül 2014 tarihinde ölümlü trafik kazalarının yaşnamasından dolayı farkındalık yaratmak için Yeşilırmak'tan, Dipkarpaz'a yürümeye başlamıştı. 21 Eylül 2014 tarihinde Dipkarpaz'a ulaşan Mertekçi, bu konuda insanların dikkatini çekmeye çalışmıştı.

Bu arada, Mertekçi için yarın, saat 10.30'da Cumhuriyet Meclisi'nde tören düzenlenecek, ardından Bostancı’daki Yalova Spor Kulübü’nde de bir tören düzenlenecek.  Mertekçi, kindi namazına mutakip Yuvacık Mezarlığı'nda toprağa verilecek. 

Bu haber toplam 9125 defa okunmuştur
İlgili Haberler