1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mektubun hiçbir değeri yok
Mektubun hiçbir değeri yok

Mektubun hiçbir değeri yok

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Müftüoğlu’ndan Kıbrıs’ın güneyi tarafından Guterres’e gönderilen mektup ile ilgili değerlendirme yaptı

A+A-

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Kıbrıs’ın güneyinin New York'taki temsilcisinin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e gönderdiği mektubun Türkiye açısından hiçbir değeri veya geçerliliğinin bulunmadığını ifade etti.
Müftüoğlu, konuya ilişkin bir soruya verdiği yazılı yanıtta, Kıbrıs Rum yönetiminin New York'taki temsilcisinin, BM Genel Sekreterine 3 Ekim'de gönderdiği mektubun, "S/2017/831" simgesiyle BM Güvenlik Konseyi belgesi olarak yayımlandığını belirtti.
Büyükelçi Müftüoğlu şöyle devam etti:
"Söz konusu yönetime ilişkin tutumumuz ve bu yönetimi tanımadığımız bilinmektedir. Bu itibarla, anılan mektubun ülkemiz açısından hiçbir değeri veya geçerliliği bulunmamaktadır. Mektupta yer alan asılsız iddiaların da bu çerçevede dikkate dahi alınması söz konusu olmayacaktır. Mektupta Ada'yla ilgili olarak dile getirilen görüşlere ise Rum yönetiminin gerçek ve tek muhatabı olan KKTC makamlarınca gerekli yanıt verilecektir."

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur