1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kıbtek’te ‘Başbakanlık Denetleme Kurulu’ devrede
Kıbtek’te ‘Başbakanlık Denetleme Kurulu’ devrede

Kıbtek’te ‘Başbakanlık Denetleme Kurulu’ devrede

Başbakan Saner: “KIBTEK’e getirilen yakıtın iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde  gereği derhal yapılacaktır.

A+A-

Başbakan Ersan Saner, KIB-TEK’e alınan yakıtla ilgili açıklama yaptı, “KIBTEK’e getirilen yakıtın iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde  gereği derhal yapılacaktır” dedi.

İddiaların araştırılması için Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun dün itibari ile çalışmalarına başladığını duyuran Saner’in “Halkın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade  edilmeyecek, eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır” ifadeleri de dikkat çekti.            

Saner’in KIB-TEK’e getirilen yakıta ilişkin iddiaları araştırmak üzere Başbakanlık Denetleme Kurulu’nu talimatlandırdığını ve ‘gereğinin yapılacağını’ açıklaması, Hükümet’te yeni bir kriz olarak da nitelendirildi.

Saner açıklamasında şunları belirtti: 

 “KIBTEK’e yakıt alımı ile ilgili iddialar tarafımdan  yakınen takip edilmektedir. Eğer ülke insanının alınan yakıtla  zehirlediği yönündeki iddialar bazı sivil toplum örgütleri ile milletvekillerinin ifade ettikleri gibi doğru ise bunun gereği derhal yapılacaktır. İlgili Bakan’ın ifade ettiği bazı veriler vardır. Kendisi ile ben de konuştum. Durum ne ise yakında ortaya çıkacaktır.

Kimsenin halk sağlığını tehlikeye atacak, Devleti ve kurumlarını zarara uğratacak işler yapmalarına asla müsamaha gösterilmeyecektir.

KIBTEK’e getirilen yakıt iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz ise ve tarafıma   sunulan bilgiler doğru değilse, gereği yapılacaktır. Başbakanlık Denetleme Kurulu dün itibari ile gerekli araştırmaları yapmak için tarafımdan talimatlandırılmıştır. Eğer bir ihmal veya hata söz konusu ise bu belirlenecek ve Halkımızın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade  edilmeyecektir. Eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır.”

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur