1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kayım: “Girne ve Mağusa’daki restoranlar iflas noktasına geldi”
Kayım: “Girne ve Mağusa’daki restoranlar iflas noktasına geldi”

Kayım: “Girne ve Mağusa’daki restoranlar iflas noktasına geldi”

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım, turizm sektörünün durgun olduğunu ve  özellikle Girne ile Mağusa’daki restoranların iflas noktasına geldiğini söyledi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım’ı kabul etti. Kayım, turizm sektörünün durgun olduğunu ve  özellikle Girne ile Mağusa’daki restoranların iflas noktasına geldiğini söyledi.

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na gerçekleştirdikleri ziyarette konuştu: “Girne ve Gazimağusa’daki restoranlar iflas noktasına geldi”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, göreve geldikleri günden beri sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunduklarını, farklı sektörlerin sıkıntılarıyla ilgili bilgi aldıklarını kaydederek, “Yol haritamız netlik kazanmaya başladı” dedi. 
Salih Kayım başkanlığındaki Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği heyetini kabul eden Sucuoğlu, çalışma hayatıyla ilgili de açıklamada bulundu.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Sucuoğlu “Başta kayıt dışılığın önlenmesi, denetimlerin sıklaştırılması olmak üzere, kayıt dışı duruma düşmüş çalışanların kayıt altına alınmasını öngören af uygulaması da hayata geçirilecek yeni açılımlarımız arasında” dedi.
Bakan Sucuoğlu restoran sektörünün, lokomotif sektörler turizm ve eğitimle doğrudan ilişkili olduğunu belirterek, ekonomik koşulların ve dövizdeki yükselmenin insanların cebindeki paranın azalmasına neden olduğunu belirtti.  Çalışma Bakanı, restoranların istihdam için ciddi bir alan olduğunu da söyledi.

Kayım: “Girne ve Gazimağusa’daki restoranlar iflas noktasına geldi”
Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım, turizm sektörünün durgun olduğunu ve  özellikle Girne ile Mağusa’daki restoranların iflas  noktasına geldiğini söyledi.
Kayım, sektörün sıkıntılarının çözülmesi konusunda Bakan Sucuoğlu’ndan destek istedi.


 

Bu haber toplam 2468 defa okunmuştur
Etiketler : ,