Kayalp açıklama yaptı

Kayalp açıklama yaptı

Gazimağusa Belediye eski Başkanı Oktay Kayalp, bugün bir açıklama yaparak belediyenin idari ve ekonomik durumuyla ilgili bilgi verdi.

A+A-

Gazimağusa Belediye eski Başkanı Oktay Kayalp, bugün bir açıklama yaparak belediyenin idari ve ekonomik durumuyla ilgili bilgi verdi. Kayalp’ın basın açıklamasının tam metni şöyle:

“1994 yılında seçildiğim Gazimağusa Belediye Başkanlığı görevimden, 3 Temmuz, 2014 tarihi itibarıyla resmen ayrılmış bulunmaktayım. Öncelikle bu onurlu göreve gelen Sayın İsmail Arter’e tüm kamuoyu önünde bir kez daha başarılar dilerim. Gazimağusa’yı yönetmenin kolay bir görev olmadığı herkesin malumudur ancak, ben Sayın Arter’e mail ve idari açıdan son derece güçlü ve saat gibi çalışan bir sistem devretmiş olmanın iç huzuruyla görevimden ayrıldım.
Gazimağusa Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim 1994 yılında mali olarak kesin iflas durumunda, idari ve teknik kapasite bakımından çalışamaz halde ve en önemlisi de itibarsız bir kurum devralmıştım. Personelin geriye dönük birikmiş alacaklarını, piyasaya ödeme gücünün kat be kat üstünde borçları ve en önemlisi sosyal sigorta-ihtiyat sandığı ve vergi borçlarını önümde dağ gibi bulmuştum. Devraldığım Gazimağusa kentinin nüfusu 25 bin ve belediyenin personel sayısı 370 olarak görünmekteydi. Belediyenin sahip olduğu araçların yarısından fazlası gayrı faal ve bütününe yakını ise 1974 öncesinden kalmaydı.
30 Haziran, 2014 itibarıyla nüfusu 45 BİN olan kentimize hizmet etmekle yükümlü Gazimağusa Belediyesi’nin durumuna ilişkin bazı rakamları aşağıda vermekte büyük yarar görmekteyim.

Bu tablolardan da anlaşılacağı gibi, Gazimağusa Belediyesi her türlü kaynağını olası en akılcı biçimde kullanma konusunda özel bir gayretle yönetilmiştir. Mali olarak çok güçlü konumda olup araç ve yapı envanteri bakımından da kusursuz durumdadır. Belediyenin bugün araç parkının tamamı yenilenmiş ve yedekli vaziyettedir. Herhangi bir aracın arızalanması durumunda hizmetlerde herhangi bir kesinti olasılığı yoktur. Yine Gazimağusa Belediyesi’nin envanterine kayıtlı Belediye Sarayı, Mağusa Arena, MAGEM tesisleri, Kültür ve Kongre Merkezi, Bakım-Onarım ve Mezbaha gibi bütün taşınmazları bir tamam faal durumdadır.

Son olarak belirtmek isterim ki, Gazimağusa Belediye personeli, işine sorumluluk ve disiplinle bağlı, çalışkan ve yüksek motivasyonla hizmet üreten bir kapasitededir. Belediyenin hizmet bedellerini tahsilat düzeyinin %90’lar dolayında olması, hem personel motivasyonu bakımından, hem de vatandaş memnuniyeti bakımından son derece önemli birer göstergedir.
Dileğim, böylesi bir kondisyonla devrettiğim Gazimağusa Belediyesi’nin bıraktığım noktadan daha ileriye gittiğini görmektir. Bu konuda talep edilmesi halinde bütün bilgim ve birikimimle yardıma hazır olduğumun altını çizer kamuoyuna saygılarımla duyururum.”

Bu haber toplam 1780 defa okunmuştur
Etiketler :