1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kavga cezaevinde bitti!
Kavga cezaevinde bitti!

Kavga cezaevinde bitti!

2020 yılında meydana gelen kavganın sanıkları ‘Vahim Zarar, Ciddi Darp’tan mahkum oldu, Sinan Dilim 9 ay, Mehmet Alkış 5 ay hapis cezası aldı.

A+A-

Lefkoşa’da 2020’nin Ekim ayında meydana gelen kavganın sanıkları ‘Vahim Zarar, Ciddi Darp’tan mahkum oldu, Sinan Dilim 9 ay, Mehmet Alkış 5 ay hapis cezası aldı.

Sanıklar, 4 Ekim 2020 tarihinde Lefkoşa’da bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışmadan dolayı diğer bir taraf olan Lefkoşa'da sakin Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu'nu ciddi şekilde darp edip Emre Hacımusaoğlu'nun burnunun kırılmasına ve sebebiyet vererek vahim ve bedensel zarara uğratmıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen  karar duruşmasında heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Nüvit Gazi okudu.

Başkan Gazi, sanıkların işlediği suçların ciddiyetine değindi. Gazi, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Gazi, sanık Sinan Dilim’in kavga ve vahim zarar suçlarından sabıkası olduğuna değindi. Gazi, sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra suçlu bulup mahkûm ettikleri vahim zarar suçundan Sinan Dilim’e 9 ay, Mehmet Alkış’a 5 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı. 

 

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
Etiketler : , ,