1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kalite yeniden tescillendi
Kalite yeniden tescillendi

Kalite yeniden tescillendi

Dikmen Belediyesi, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni yeniledi.

A+A-

Dikmen Belediyesi, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni yeniledi.
18 Nisan tarihinde, Sistemer Uluslararası Belgelendirme denetçisi tarafından yapılan ara denetimden başarıyla geçen Dikmen Belediyesi ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesini yeniledi. Dikmen Belediyesi’nin Unicert ISO 9001: 2008 şartlarına uygun bir Kalite Yönetim Sistemine sahip olduğunu vurgulayan Sistemer Belgelendirme denetçisi Ümit Özer Akyıldızlar, “Dikmen Belediyesi yaptığımız tetkikten başarıyla geçtiğini, belgenin 3 yıl geçerlilik süresi taşıdığını ve denetimlerin her yıl devam edeceğini belirtti.”
Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’nin yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek; “ Management Centre ile Dikmen Belediyesi’nin 2009-2011 yılları arasında ortaklaşa yürütmüş olduğu  “Geleceği Şekillendirme projesi” kapsamında yürütülen çalışmalarla, Dikmen Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 28 belediye arasında, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem belgesine sahip ilk belediye olma ünvanını sürdürmekte olduğunu vurguladı. Yapılan denetimde tetkikçi, belediyemizin hizmet sunumunda, vatandaş memnuniyetini esas alan, katılımcı, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerine bağlı kalarak,  kalite yönetim sistemi mevzuatlarını başarılı ve etkin bir şekilde Dikmen Belediyesi olarak uyguladıklarını ve belgenin yenilendiğini belirtti.
Çelebi son olarak, kalite yönetim sistemini başarıyla hayata geçiren Dikmen Belediye personeline, bizlere desteklerinden ve katkılarından dolayı Management Centre ve sistem belgelendirme denetçisi Ümit Özer Akyıldızlar’a teşekkür ederim” dedi. YD

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
Etiketler :