1. HABERLER

  2. SEÇİM 2022

  3. İŞTE TÜM ADAYLAR
İŞTE TÜM ADAYLAR

İŞTE TÜM ADAYLAR

23 Ocak Erken Genel Seçimleri’nde yarışacak adaylar belirlendi

A+A-

CTP adayları

Lefkoşa
1-Tufan Erhürman
2-Ürün Solyalı
3-Derviş Kemal Deniz
4-Sıla Usar İncirli
5-Muhittin T. Özsağlam
6-Doğuş Derya
7-Devrim Barçın
8-Filiz Besim
9-Ahmet Muratoğlu
10-Ödül Muhtaroğlu
11-Cenk Paşa
12-Haffe Işısal
13-Hasan Hüda Ecer
14-Ayşe Alioğlu
15-Derviş Bladanlı
16-Hülya Batunlu
 
Mağusa
1-Asım Akansoy
2-Seran Aysal
3-Teberrüken Uluçay
4-Yasin Yeni
5-Erkut Şahali
6-Hamit Caner
7-Şifa Çolakoğlu
8-Behçet Öznacar
9-Ceyhun Ümiter
10-Gaye Astan Çoban
11-Derviş Karaca
12-Cihan Tunceli
13-Erkan Tekeli
 
Girne
1-Ongun Talat
2-Fikri Toros
3-Ceyhun Birinci
4-Fazilet Özdenefe
5-Salih Sarpten
6-Pembe Ilgar Ardıç
7- Alpay Çelebi
8-Mahmut Kanber
9-Özge Tahiroğlu
10-Niyal Öztürk
11-Mustafa İlgen
 
İskele
1-Fide Kürşat
2-Biray Hamzaoğulları
3-Suphi Coşkun
4-Fikret Civisilli
5-Yalçın Kömürcügil
 
Güzelyurt
1-Armağan Candan
2-Mehmet Bozer
3-Aslı Murat
 
Lefke
1-Salahi Şahiner
2-Tuncay Sarıyer
 

 


UBP adayları

Lefkoşa:
Faiz Sucuoğlu
Olgun Amcaoğlu
Ahmet Savaşan
Sadık Gardiyanoğlu
Hasan Taçoy
Bertan Zaroğlu (Kontenjan)
Alişan Şan
Mehmet Çelebioğlu (Kontenjan)
Savaş Atakan
Zorlu Töre
Özgür Arıkan
Şerife Ünverdi (Kontenjan)
Havva Dağsever
Fisun Özsun
Nurcan Yardımcı
Özlem Sefer

Mağusa:
Sunat Atun
Dursun Oğuz
Oğuzhan Hasipoğlu
Mehmet Başman (Kontenjan)
Hakan Dinçyürek
Resmiye Canaltay
İrem Uygun Soyşen (Kontenjan)
Hüseyin Çavuş
Meryem Boyacı
Gürsel Uzun
Bora Akkuş
Sultan Vural
Elif Abiç

Girne:
Kutlu Evren
Ünal Üstel
İzlem Gürçağ (Kontenjan)
Özdemir Berova
Ferhat Erişir (Kontenjan)
Türel Öksüzoğlu
Hasan Küçük
Selim Gökbörü
Mehmet Ali Tunçbilek
Zalihe Damdelen
Münevver Çağın

İskele:
Nazım Çavuşoğlu
Yasemin Öztürk
Mesut Genç (Kontenjan)
Emrah Yeşilırmak
Osman Kırşan


Güzelyurt:
Ali Pilli
Ziya Öztürkler
Hasan Büyükoğlu (Kontenjan)

Lefke:
Fırtına Karanfil
Aytaç Çaluda


HP adayları

Lefkoşa
1- Prof. Dr. Kudret Özersay- Akademisyen
2- Gülşah Sanver Manavoğlu – İş insanı
3- Serhat Kotak –İş insanı/ Mühendis
4- Teksen Köroğlu – Diş Doktoru
5- Kürşat Köseoğlu – Öğretmen
6- Devran Vudalı –Serbest meslek
7- Ersin Tünay –Öğretmen/müzisyen
8- Özgül Çırakoğlu – İşletmeci
9- Mustafa Kendir - Kamu Görevlisi
10 –Ahmet Dağcın – İşletmeci
11- Batuhan Cantay – İşletmeci
12- Nihan Güleryüz – İşletmeci
13- Zuhal Tunalı – İşletmeci
14- Volkan Bilal Emirkanı – Sigortacı
15- Ülkü Biranlı- Emlakcı
16- Yıldız Büyükçolpan Yılmaz- İşletmeci

Mağusa
1- Ayşegül Baybars – Avukat
2- Av. Dr. Berna Çelik Doğruyol – Avukat/ Akademisyen
3- Arda Kalfaoğlu – Bankacı
4- Tolga Özçelik – Memur
5- Ethem Akmercan –Emekli Bankacı
6- Raif İlkman – Hukukçu
7- Hüseyin Tabur- Bankacı /Eğitim Görevlisi
8- Oğuz Akançay – Turizm/Sigortacı
9- Çiler Demirtay – Beden Eğitimi Öğretmeni
10- İlknur Çetinkaya – Tüccar
11- Nazmiye Elçin Erbay – Yaşam Koçu
12- Orhan Delikuş – Market Sahibi
13- Recep Sayım – Tekstil Mühendisi

Girne
1- Erek Çağatay – Diplomat
2- Jale Refik Rogers – Genetik Uzmanı
3- Ahmet Tokatlıoğlu – İş İnsanı
4- Yusuf Avcıoğlu – Elektrik Mühendisi
5- Ledün Caymaz – Organizatör/İşletmeci
6- Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu – Akademisyen Ekonomist
7- Aydın Nevzat Erhuy – Öğretmen
8- Erhan Onuralp – Öğretim Görevlisi/Mimar
9 – Muhammet Ercan – Taksici
10- Bahadır Ünlü – Satın Alma Müdürü
11- Mert Cem Yılmaz - Muhasebeci

İskele
1- Ercan Beşerler - Bürokrat / Öğretmen
2- Kani Buranay – Öğretmen
3- Emin Onuş –Akademisyen
4- Havva Elkovan – Serbest meslek
5 –Hanife Demir – Avukat

Güzelyurt
1- Ramadan Durmazer – Muhasip
2- Mazlum Kortaş – Kamu Görevlisi
3 Selahaddis İskifoğlu – Serbest meslek

Lefke
1- Özdemir Şanlıdağ - Emekli Öğretmen
2- Safure Deniz –Serbest meslek


 

TDP adayları

Lefkoşa: 
1.    Cemal Gürsel Özyiğit
2.    Halil Hızal
3.    Nalan Ersümer
4.    Safiye Özaltıner
5.    Filiz Uzun
6.    Mustafa Yenigüç
7.    Çelen Çağansoy
8.    Aytaç Ali Baklacı
9.    H. Doğa Yalçın
10.    Yeşim Beyaz İlkan
11.    Mehmet Burhan
12.    Nevzat Özkunt
13.    Aktan Erdoğa
14.    Kamil Yayıcı
15.    Ömer Metbulut
16.    Tuğçe Özmert

Mağusa
1.    Yeşim Dede
2.    Yasemin Çobanoğlu
3.    İlyas Yağlı
4.    Boysan Boyra
5.    Erkan Sarı
6.    Arzu Demirel
7.    Olgu Tansuğ
8.    Hüseyin Angolemli
9.    Ecevit Aspri
10.    Mustafa Tekman
11.    Celal Nefesoğlu
12.    Yüksel Altuner
13.    Ercan Yüzüak 

Girne: 
1.    Mehmet Evrim Benzetsel
2.    Zeki Çeler
3.    Şirin Telli
4.    Dilara Korkmaz
5.    Sibel Karaca
6.    Hamide Dağkıranlar
7.    Elmas Tokay
8.    Nuri Sılay
9.    Sibar Aybar
10.    Tolga Atamer
11.    Mustafa Abraş

İskele: 
1.    Elif Özyiğit Cengiz
2.    Mürüde Çelikağ
3.    Mehmet Barut
4.    Tülay Alpler
5.    Metin İsmet Pekri

Güzelyurt:
1.    Faik Arçay
2.    Kamil Gilanlıoğulları 
3.    Çayan Volkan

Lefke: 
1.    Turgut Karabetça
2.    Hasan İzzet Dinçoğlu 


Demokrat Parti 

Lefkoşa 
1-        Ali Tunçtaşlı
2-        Dr. Mert Taşkın (K)
3-        Mehmet Çıldır (K)
4-        Hasan Tosunoğlu
5-        Serhan Aktunç
6-        Özlem Dinçoğlu (Kadın )
7-        Sinem Tip ( Kadın )
8-        Funda Özsakınç (Kadın)
9-        İnanç Babaliki
10-      Hüseyin Akcan
11-      Fatma Öztürk Çatal (Kadın)
12-      Ali Horoz
13-      Mehmet Ortak
14-      Emel Sayar (Kadın)
15-      Çetin Sadeli
16-      Mete Bayramoğlu

Mağusa 
1-        Fikri Ataoğlu
2-        Mücahit Kaya (K)
3-        Şirin Zaimağaoğlu (Kadın)
4-        Mehmet Hasgüler (K)
5-        Ahmet Demirel
6-        Ömer Gökel
7-        Fikret Deniz
8-        Nuray Uncu (Kadın)
9-        Benek Çağakanlı (Kadın)
10-      Ali Anıl Yüce
11-      Soyhan Bilgeer
12-      Alparslan Diktaş
13-      Leyla Avgın (Kadın)

Girne 
1-        Serhat Akpınar (K)
2-        Hande Kayasal Çelikden (Kadın)
3-        Redif Nurel
4-        Harun Demir
5-        Cemre Sezener (K)
6-        Orsel Neşe
7-        Enver Hoca
8-        Aslı Babayiğit (Kadın)
9-        Arif Uzunali
10-      Atilla Deva
11-      Nazım Arslan

İskele 
1-        Mine Emiroğlu (Kadın) (K)
2-        Maşallah Cihangir
3-        Hür Alevkayalı
4-        Musa Nurçin
5-        Çağla Eroğlu (Kadın)

Güzelyurt
1-        Rahme Öğütveren (Kadın) (K)
2-        Erkan Kaya
3-        Eliz Fellahoğlu (Kadın)

Lefke 
1-        Gürsel Bağlaş
2-        Hüseyin Turaç


YDP

Lefkoşa
1-Eda Yenen
2-Suphi Siltürk
3-Yılmaz Kaldırım
4-Erşah Sabit Yılmaz
5-Ali Yenen
6-Özlem Ayşe Doğandemir
7-Mustafa Yeşil
8-Ömer Yayla
9-Banu Bozlakoğlu
10-Hüseyin Gürlek
11-Metin Akar
12-Zeynep Sinem Keser
 
Mağusa
1-Dürdane Abi Acı
2-İlter Ömeroğlu
3-Habibe Çetin
4-Hatice Seçkin
5-Yusuf Çelik
6-Ali Koruk
7-Ali Yakar
8-Bünyamin Öztürk
9-Mahmut Hayta
10-Mehmet Özkardaş
 
Girne
1-Ramazan Karal
2-Reyhan Aydın
3-Fatma Bahadır
4-Mehmet Tunçtürk
5-Fuat Tek
6-Güller Karammali
7-Nurşah Çiftçi
8-Hacı Ali Özdemir
 
İskele
1-Neslihan Vural
2-Akut Günel
3-Arif Özbayrak
4-Celal Açık
5-Hakkı Kandemir
 
Lefke
1-Nejla Gazi
2-Kadir Ozan
Güzelyurt
1-Elmas Süzgen
2-Hakan Bozkurt
3-Gökhan Saraç


TKP adayları

 

 

Lefkoşa 

  1.  Prof. Dr. Mehmet Çakıcı (K)
  2. Ersen Sururi
  3.  İlke Özgür Davulcu
  4. Zuhal Koreli
  5. Ayşe Buran
  6. Sami Dayıoğlu
  7. İlker Balkır
  8.  Ahmet Kablan
  9. Hakkı Demir
  10. Yalçın Ertrugan
  11. Naile Acar
  12. Fezile Özataç
  13.  Korhan Şakir
  14. Yeşim Mertli
  15. İrfan Akar
  16. Meliha Melemendi

Mağusa

  1.  Mustafa Emiroğluları
  2. Asiye Beyaz
  3. Emin Soyal
  4. Hüseyin Hakansoy (K)
  5. Umut Kadı
  6. Zeynep Dönmez
  7. Ayhan Çakıcı Eş
  8. Mahir Demir
  9. Yücel Yürük
  10. Ali Özaltın
  11. Emir Genç
  12. Ülkü Cengiz
  13. Azat Kızıl

Girne            

  1. Yurdaer Garip
  2. Sevilay Dolmacı
  3. Seral Çetindal
  4. Salih Ataser
  5. Fatma Köroğlu
  6. Şefik Dereli                 
  7. Celil Akarpınar
  8. Muhammet Gözay
  9. Hülya Kasap
  10. Hüseyin Özdurak
  11. Gonca Çağlar Şar

İskele 

  1. Kemal Yıldız
  2. Hüsnü Arslanyürek
  3. Cennet Cerit
  4. İdris Koç
  5. Fatih Bulut

Güzelyurt

  1. Dilek Say
  2. Gönül Kargılı
  3. Şifa Ulutaş

              

Lefke 

  1.  Tayfur Demirci
  2. Hurşit Öztemiz

 


Bağımsızlık Yolu adaylar: 

Lefkoşa

  1. Cansu Nafiya Nazlı 
  2. Mustafa Erk
  3. Cemre İpçiler
  4. Münür Rahvancıoğlu
  5. Özlem Deligöz
  6. Ahmet Karakaşlı
  7. Nazen Şansal
  8. Gazi Gök
  9. Fatma Sezikli
  10. Tahsin Oygar
  11. Sunalp Asena
  12. Aziz Güven
  13. Behiç Anibal
  14. Mustafa Bülent Çakır
  15. Evren Cem
  16. Mustafa Keleşzade

Mağusa

  1. Sabahat Aydıç
  2. Yusuf Bülent Yüksel
  3. Sevgül Uzkan
  4. Hüseyin Akçengel
  5. Melisa Koloz
  6. Ahmet Güvenler
  7. Serap Kedi
  8. Hilmi Buruk
  9. Umut Ersoy
  10. Hasan Çağın Tezbaşar
  11. Cenk Tuncay
  12. Arif Bayraktar
  13. Tağmaç Özberk

Girne

  1. Zimzer Sertel
  2. İbrahim Bulut
  3. Ayla Aydoğan Gökay
  4. Yusuf Özgü Sertel
  5. Haydar Dolmacı
  6. Güngör Acar
  7. Enver Timur Gürzap
  8. Halil İbrahim Keleşzade
  9. Gülertan Aşık
  10. Salih Hayaloğlu
  11. Mustafa Batak

İskele

  1. Zekiye Şentürkler
  2. Hakan Tanıttıran
  3. Nermin Sontaş
  4. Mehmet Kılıç
  5. Bülent Kurt

Güzelyurt

  1. Nil Çukurovalı Özkızan
  2. Neriman Çukurovalı
  3. Meryem Nazlı

Lefke

  1. Feray Yalçuk
  2. Hüseyin Tezbaşar
Bu haber toplam 5069 defa okunmuştur