1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İki ay sonra yakalandı
İki ay sonra yakalandı

İki ay sonra yakalandı

Banka ve telefon kapısını kırarak ‘kasti hasar’ suçu işleyen E.C.A. tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı. 

A+A-

Lefkoşa’da banka ve telefoncunun kapısını kıran zanlı E.C.A.,  tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç, olguları aktardı.

Polis, zanlının Lefkoşa’da Küçük Kaymaklı’da Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Türkiye İş Bankası’nın güneye bakan 300 TL değerindeki emniyet camını kasten kırarak kasti hasara uğrattığını belirtti.

Polis, zanlının ayrıca 26 Eylül tarihinde 21.15 raddelerinde Lefkoşa Kemal Aşık Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Selçuk Uluğ’un yapmakta olduğu Teknocell isimli telefon dükkanının doğuya bakan ana giriş alüminyum kapısının üzerindeki asma kilidi suç işleme niyeti ile tasarrufunda bulunan demir kesme aleti ile kasten kırarak kasti hasara uğrattığını anlattı.

 

Güvenlik kameralarından tespit edildi…

Polis, güvenlik kamera kayıtlarının incelenerek, zanlının kimliğinin tespit edildiğini ve 02 Ekim tarihinde Mağusada tespit edildiğini belirtti.

Polis, zanlının tasarrufunda demir kesme aleti, iki adet 5’er bin sterlin değerinde çek bulunduğunu söyledi.

Polis, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
Etiketler : ,