1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Müteahhitlerin ödemesi için çalışma başlatıldı"
Hırsızlık zanlısı Rusya’da hüküm giydi

Hırsızlık zanlısı Rusya’da hüküm giydi

Girne’de geçtiğimiz Pazar günü Kaşgar Court bölgesinde H.K isimli kadına saldırıp, boğazını sıkıp bayılttıktan sonra parasını çalan A.S’nin Rusya’da 4 ayrı tecavüz davasından hüküm giydiği ortaya çıktı.

A+A-

Girne’de geçtiğimiz Pazar günü Kaşgar Court bölgesinde H.K isimli kadına saldırıp, boğazını sıkıp bayılttıktan sonra parasını çalan A.S’nin Rusya’da 4 ayrı tecavüz davasından hüküm giydiği ortaya çıktı. Rusya’da gece yarısı kadınlara saldıran zanlının Rusya’da 6 yıl hapse mahkum edildiği, 2019 yılı Ocak ayında şartlı tahliye ile serbest kaldıktan sonra KKTC’ye sahte kimlikle geldiği belirtildi. Girne’de meydana gelen olayın ardından kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Adnan Kardeşler, geçtiğimiz Pazar günü Girne Kaşkar Court bölgesinde saat 05.00 sıralarında yaya olarak evine giden H.K’ye arkadan yaklaşıp, boğazını sıkıp bayıldıktan sonra çantası ile içerisindeki 300 TL ve 35 Euro parayı alıp kaçtığını söyledi.

Olayın ardından bölgeye gidildiğini, çevre kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlının eşkâlinin belirlendiğini kaydeden polis, dün gece yarısı Girne’de tespit edilerek yakalandığını söyledi.

Polis, Girne’de son zamanlarda 3 ayrı cinsel saldırı vakalarının yaşandığını, zanlının bu olaylarla da bağlantısının olabileceğini belirterek, soruşturma amaçlı 2 gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

 

 

 

Bu haber toplam 1661 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,
İlgili Haberler