1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Hellimin ticari markası geri alındı
Hellimin ticari markası geri alındı

Hellimin ticari markası geri alındı

Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs Ticaret Bakanlığı çalışanlarının hatasından ötürü, 2018 yılının Mayıs ayında İngiltere’de kaybettiği hellimin ticari markasını geri aldı

A+A-

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs Ticaret Bakanlığı çalışanlarının hatasından ötürü, 2018 yılının Mayıs ayında İngiltere’de kaybettiği hellimin ticari markasını geri aldığı haber verildi.

Güneydeki haber kaynaklarına göre, bu sabah konu hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Yorgos Lakkotripis, bir buçuk yılın ardından, meydana gelen bu ciddi hatayı düzeltmeyi başardıklarını söyledi.

Ürünü yeniden kaydettirmek için başvuru yaptıklarını ve 31 Ocak’ta mücadeleyi kazandıklarını dile getiren Lakkotripis, bunun İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’nin internet sitesinde de duyurulduğunu belirtti.

Ticari markanın AB topraklarında tescil edilmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Lakkotripis, markanın bu dönemde geri kazanılmasının önemini vurguladı. Lakkotripis, Brexit’in anlaşma olmadan gerçekleşmesi durumunda, hiçbir şeyin garanti edilemeyeceğini söyledi.

Bu çaba sırasında birçok yasal zorluk ortaya çıktığını da belirten Lakkotripis, buna paralel olarak, 2018 yılında bakanlıkta yapılan yanlışlıkla ilgili disiplin soruşturmasının ise tamamlandığını ve Hukuk Dairesi’ne teslim edildiğini ifade etti.

Bu arada haberde, Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in önümüzdeki Çarşamba günü yetkililerle Başkanlık Sarayı’nda hellim konusunda toplantı yapacağı da belirtildi.

 

Bu haber toplam 1642 defa okunmuştur
Etiketler : ,