1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eşini çocuklarının önünde darp etti
Eşini çocuklarının önünde darp etti

Eşini çocuklarının önünde darp etti

Gönyelide eşini darp eden N.A.M., teminata bağlandı. Zanlı, davası görüşülünceye kadar serbest kaldı

A+A-

Lefkoşa’da meydana gelen "Şiddet kullanma Tehdidi ve Ciddi Darp" suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı N.A.M., teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ayça Soykara, zanlının 10 Ocak tarihinde eşini yanına çağırdığı zaman gitmediğini gerekçe gösterip tartışma yaşadıklarını anlattı.

Polis, zanlının eşinin sol yanağına tokat vurup omzundan ittirerek sol bacağına tekme atmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini aktardı.

Polis memuru Soykara,  müştekinin ayni gün Müşteki LDH Acil Servise götürülerek doktor kontrolünden geçmiş ve darp raporu temin edildiğini aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini olayın zanlının 13 ve 15 yaslarındaki erkek çocukları önünde vuku bulduğunu ve onlarında Sosyal Hizmetler görevlileri huzurunda ifadelerinin alındığını belirterek zanlının davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücutta bulunması, 5 bin TL değerinde nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
Etiketler : ,