1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. DAÜ Rektörü’nden ‘Güzellik bursu’na DUR!..
DAÜ Rektörü’nden ‘Güzellik bursu’na DUR!..

DAÜ Rektörü’nden ‘Güzellik bursu’na DUR!..

“Bu burs verme işlemi bizim yönetimimizde mümkün olamayacaktır”

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, güzellik yarışmasının kazananlarına burs verilmesi ile ilgili Vakıf Yöneticiler Kurulu kararına ilişkin DAÜ Çalışanları’na yönelik açıklama yaptı, ‘Bu burs verme işlemi bizim yönetimimizde mümkün olamayacaktır’ dedi.

“Kararı VYK ‘Rektörlükten bağımsız’ aldı…”

İlgili yazıda, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu’nun ‘REKTÖRLÜKTEN BAĞIMSIZ’ olarak güzellik yarışmasında dereceye girecek olanlara burs verilmesi kararı alıp Rektörlüğe de bu kararı tebliğ ettiğine işaret eden DAÜ Rektörü Osam, tebligatı alır almaz başta VYK Başkanı olmak üzere üyelere kararın iptalinin doğru olacağını vurguladığını aktardı.

22 Mayıs tarihinde  VYK Başkanı İlker Edip’e aynı doğrultuda bir YAZI ilettiği gibi konuyu Üniversite Yönetim Kurulu Üyeleri ile de paylaştığını ifade eden Rektör Osam, tüm kurul üyelerinin de konu ile üniversitenin ilişkisi olmaması yönünde görüş bildirdiklerini de belirtti.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, güzellik yarışmasının kazananlarına burs verilmesi kararının Vakıf Yöneticiler Kurulu tarafından ‘REKTÖRLÜKTEN BAĞIMSIZ’ alındığını belirtti, ‘Bu burs verme işlemi bizim yönetimimizde mümkün olmayacaktır’ dedi…

Başarı zihinsel… Fiziksel güzellikle ilgisi yok… MÜMKÜN OLMAYACAK!..

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam DAÜ Çalışanları’na hitaben yazdığı ve dağıtımını yaptığı bildiride, ‘Temel değerleri arasında her türlü cinsiyet ayırımına karşı durmak ilkesi olan bir akademik kurum olarak, başarının zihinsel bir süreç olduğu ve fiziksel güzellikle hiçbir bağlantısının olmayacağının bilincinde olarak, söz konusu burs verme işleminin bizim yönetimimizde mümkün olmayacağını belirtmek isterim’ ifadelerine yer verdi.

“Burslar ‘YÖNETMELİKLE’ verilir… VYK’ya da bildirdik”

DAÜ’de tüm bursların, Öğrenci Bursları ve İndirimli Öğrenim Ücreti Uygulama Yönetmeliği uyarınca verildiğini de hatırlatan Osam, bu uygulamanın da VYK Başkanlığı’na YAZILI OLARAK bildirildiğini kaydetti.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, konunun takibinde olacaklarını bildirdi, çalışanlardan ‘akademik olarak kendilerine yakışanı yapacaklarından emin olmalarını’ istedi.

kamuoyu.jpg

Bu haber toplam 8583 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler