1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çocukların da ifadesi alınacak
Çocukların da ifadesi alınacak

Çocukların da ifadesi alınacak

Lefkoşa’da meydana gelen "Şiddet kullanma Tehdidi ve Ciddi Darp" suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı N. A. M. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

 

Lefkoşa’da meydana gelen "Şiddet kullanma Tehdidi ve Ciddi Darp" suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı N. A. M. mahkeme huzuruna çıkarıldı. Polis, zanlının eşine sözlü ve fiziksel şiddette bulunduğunu, olayların evdeki 2 çocuğun önünde yaşandığını ve onların da ifadesinin alınacağını mahkemeye aktardı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ayça Soykara olayla ilgili bulguları aktardı. Soykara huzurda bulunan zanlı N. A. M.’nin 10 Ocak 2021 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen "Şiddet kullanma Tehdidi ve Ciddi Darp" suçlarına methaldar olduğunu söyledi. Polis 10 Ocak 2021 tarihinde saat 20.30 raddelerinde Gönyeli’de zanlının ikametgahın yatak odası içerisinde ayni yerde sakin eşi yanına çağırdığı zaman gitmediğini gerekçesi ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip eşini ciddi şekilde darp ettiğini söyledi. Polis akabinde zanlının eşine aynı zamanda sözlü olarak şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı. Polis memuru Soykara, müştekinin ayni gün Müşteki LDH Acil Servise götürülerek doktor kontrolünden geçmiş ve darp raporu temin edildiğini aktardı.

“Yaşananlar çocukların önünde oldu”

Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, olayın zanlının 13 ve 15 yaslarındaki erkek çocukları önünde vuku bulduğunu ve onlarında Sosyal Hizmetler görevlileri huzurunda ifadeleri alınacağını belirterek soruşturma maksatlı zanlının 2 gün poliste tutulu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
Etiketler : ,