1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çaldığı ziynet eşyaları tuvalete attı
Çaldığı ziynet eşyaları tuvalete attı

Çaldığı ziynet eşyaları tuvalete attı

Temizlikçi olarak çalıştığı evden ziynet eşyası çalmakla suçlanan M.M.’nin evinde yapılan aramada, çalıntı ziynet eşyalar tuvalette çıktı. 

A+A-

Lefkoşa’da meydana gelen ‘müstahdem tarafından sirkat’ meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.M.,  yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Fatma Gökalp olayla ilgili bulguları aktardı.

Gökalp, zanlının Ocak 2021 ayı içerisinde çalışmakta olduğu B. S.'nin ikametgâhında temizlik yapmakta olduğu esnada yatak odasında muhafaza edilmekte olan bayan çantası içerisinden muhtelif ziynet eşyaları sirkat ettiğini belirterek, olayın 11 Ocak 2021'de polisin bilgisine geldiğini kaydetti.

Zanlının ikametgâhında mahkeme emriyle arama yapılmaya gidildiğini dile getiren Gökalp, zanlının bu esnada ikametgâhın tuvaletindeki sifonu çekmesinin ardından ikametgâha bağlı rögarda arama yapıldığını ifade etti.

Polis, yapılan arama sonucunda siyah naylon parçaları içerisinde sarılmış toplam 11 adet ziynet eşyası bulunup emare olarak alındığını ve yapılan değer tespitinde konu eşyaların 41 bin 740 TL olduğunu mahkemeye aktardı.

Polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanmadığını zanlının ikamet izninin araştırılacağını belirterek soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1702 defa okunmuştur
Etiketler : ,