1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Berova’nın görevini iade etmesini isteyeceğim"
"Berova’nın görevini iade etmesini isteyeceğim"

"Berova’nın görevini iade etmesini isteyeceğim"

Denktaş: Berova’nın Çarşamba’dan sonra görevini iade etmesini isteyeceğim

A+A-

 

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Çarşamba gününden sonra Eğitim Bakanı Özdemir Berova’nın görevini iade etmesini beklediğini açıkladı.

Berova’nın DP adaylığının sona erdiğini dile getiren Denktaş, “Berova’nın partiyle siyasi bir geçmişi yok. Geçen dönem UG’den bağımsız olarak geldi müracaatını yaptı. Aday gösterdik, seçildi” dedi.

Denktaş, YÖK Başkanı’nın Çarşamba günü Kıbrıs’ın kuzeyini ziyaret edeceğini bu nedenle ileri bir adım atmadığını da sözlerine ekledi.

Baykan Gürses Özdağ’ın hazırlayıp sunduğu Merhaba Yeni Gün programında önemli açıklamalar yaptı.

Denktaş’ın açıklaması özetle şöyle:  Aday müracaat süreci geçtiğimiz hafta Pazartesi başladı. Bugün sabah sorduğumda aday adaylığı başvurularının 16’ya yükseldiğini öğrendim. Arabacıoğlu’nun aday olması halinde 4 adayımız var. 46 yeni aday olacak. Bu sayıya Özdemir Berova dahil değil. Berova’nın DP adaylığı sona ermiştir. Adaylık müracaatı bize yapmasın diye çok net söyledik. Çarşamba günü YÖK Başkanı geliyor, bu nedenle daha ileri bir adım atmadım. Ama YÖK Başkanı gelip gittikten sonra kendisinden görevini iade etmesini bekliyorum.

Berova’nın partiyle siyasi bir geçmişi yok. Geçen dönem UG’den bağımsız olarak geldi müracaatını yaptı. Aday gösterdik, seçildi… Seçim kesinleşinceye kadar görevini partimizde sürdürdü. Kendisine teşekkür ederim, kırılmam. Görevini tamamlamıştır. DP’lileşmeliydi? Evet, ama bu olmadı diye de kendisini suçlamam. İnşallah siyasette devam eder, etmezse de iyi bir doktordur.

Bu haber toplam 3651 defa okunmuştur