1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. AKEL üyesi Venizelos Zannettos salıverildi
AKEL üyesi Venizelos Zannettos salıverildi

AKEL üyesi Venizelos Zannettos salıverildi

AKEL üyesi ve eski mali işler müdürü Venizelos Zannettos serbest bırakıldı

A+A-


Larnaka’ya bağlı “Dromolaksia” (Mormenekşe) köyünde Mustafa Mehmet Mustafa isimli Kıbrıslı Türk’e ait araziyle ilgili skandala adı karıştığı için 3.5 yıl hapse mahkûm edilen AKEL üyesi ve eski mali işler müdürü Venizelos Zannettos Anastasiadis’in Meryemana Yortusu (15 Ağustos) öncesinde, affettiği 37 diğer mahkûmla birlikte serbest bırakıldı. 
Politis ve diğer gazeteler ceza süresinin dolmasına 26 gün kala af kapsamında salıverilen Zannettos’un dün yazılı açıklama yaparak, şantajla suçlandığını ve hüküm giydiğini; Mormenekşe’deki Kıbrıs Türk arazisinin önce bir işadamı, ardından Rum Telekomünikasyon Dairesi (Cyta) yasadışı satışı ve üzerine AERO binalarının inşasına başlanması skandalında hiçbir alakası olmadığını açıkladı.
Özellikle AKEL’e zarar vermek için düzenlenmiş siyasi entrika ve komplo mağduru olduğunu, kurgulanmış bir dava ile mahkûmiyet aldığını savunarak davayla ilgili gerçekleri daha sonra açıklayacağını söyleyen Zannettos, Rum Yönetimi eski Başkanlarından Dimitris Hristofyas, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun kendisini cezaevinde ziyaret ettiğini belirterek teşekkür etti. 
Haravgi haberi “Venizelos Zannettos Salıverildi… ‘İnsanlar Bütün Gerçeği Öğrensin Diye Uygun Zamanda Konuşacağım’” başlığıyla aktardı ve af kapsamında 25 Kıbrıs Rum ve 13 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 38 mahkûmun salıverildiğini yazdı. 
Fileleftheros “Zannttos’tan Siyasi Entrika Suçlaması” başlığıyla aktardığı haberinde Zannettos’un af kapsamında Rum Merkezi Cezaevi’nden salıverildikten sonra ilk iş, Cezaevi avlusundaki EOKA’cı mezarlarını ziyaret etmek olduğuna dikkat çekti.

Bu haber toplam 2172 defa okunmuştur
Etiketler : ,