1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 17 ithal ürünün 17’si temiz
17 ithal ürünün 17’si temiz

17 ithal ürünün 17’si temiz

14 yerli üründen 1’inde limit üstü kalıntı 

A+A-

Tarım Dairesi tarafından yapılan gıda denetimlerinde, 14 yerli üründen birinde limit üstü kalıntıya rastlandı, 17 ithal ürünün tümü ise temiz çıktı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 8 Haziran- 15 Haziran döneminde yerli ve ithal tarımsal ürünlerde yapılan gıda denetim sonuçlarına yer verildi.

Yerli ürünlerde yapılan denetimlerde, böğrülce, domates, patates, kuru soğan, salatalık, kıvırcık marul, lolorosso, patlıcan ve mor sarmadan alınan numune örnekleri temiz çıktı.

Geçitköy’de Ali Akkuş’a ait kereviz örneğinde, önceki hafta olduğu gibi, bu hafta da limit üstü kalıntıya rastlandığı için hasadı bir sonraki tahlile kadar durduruldu.

Yıldırım’da Hasan Kutlu’ya ait olup, önceki hafta limit üstü kalıntı tespit edilen böğrülce örneğinde yapılan 2. Denetimde temiz bulunan ürünün hasadına izin verildiği belirtildi.

Elma çeşitleri, yeşil cin biber, üzüm çeşitleri , kiraz, nar, yeni dünya ve soya küsbesi olmak üzere 17 ithal üründen alınan numune tahlil edildi ve ürünler tümü temiz çıktı. (TAK)

 

 

Bu haber toplam 1777 defa okunmuştur
Etiketler : , ,