'1.500 TL için şu ana kadar 12 bin 700 başvuru'

'1.500 TL için şu ana kadar 12 bin 700 başvuru'

Başbakan Ersan Saner, hükümetin kapanma döneminde zarar gören çalışanlara ödemeyi taahhüt ettiği 1500 TL’lik destek ödemelerine 12 bin 700 kişi başvurduğunu söyledi

A+A-

Başbakan Ersan Saner, hükümetin kapanma döneminde zarar gören çalışanlara ödemeyi taahhüt ettiği 1500 TL’lik destek ödemelerine 12 bin 700 kişi başvurduğunu söyledi. Kendi namına çalışan 2215 işveren ile 10485 çalışanın başvurduğunu açıklayan Saner, bu rakamların “kabul edilebilir” oranda olduğunu ifade etti. Ödemelerin kapanmadan en çok zarar görenlere ödeneceğini kaydeden Saner, başvuruların değerlendirileceğini belirtti.

“Ödeme zorluğu olan herkesin borcu yeniden yapılandırılacak”

Başbakan Ersan Saner, ödeme zorluğu olan herkesin borcunun yeniden yapılandırılacağını kaydetti.

Hellim için, sütte de belirli bir kaliteye ulaşmak gerektiğini söyleyen Saner bunun için elbirliğiyle çalıştıklarını anlattı.

Başbakan Saner, Kıbrıs’ın güneyine geçişlerle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

1,500 TL’lerle ilgili Bakanlar Kurulu kararının açık olduğunu belirten Saner, şu ana kadar 12 bin 600 başvuru alındığını ifade etti, bunun kabul edilebilir limitler içinde olduğunu söyledi.

Başbakan Saner, protokolle ilgili detayların Ankara görüşmesinden sonra belli olacağını da anlattı.

Krediler konusunda ellerinden gelen kaynak akışını sağlayacaklarını söyleyen Saner, amacın ülke ekonomisini ayakta tutmak olduğunu belirtti.

NOTAM konusunda da, uçuşların öğrencilerin gelmesi için açıldığını, karantina koşullarının sağlanamayacağı nokta gelirse uçuşların durdurulacağını söyleyen Saner, kendi düşüncesinin, örneğin öğrenci ailelerinin, karantina koşullarını yerine getirebilecek herkesin gelebilmesine olanak sağlamak yönünde olduğunu anlattı.

Bu konuyla ilgili çalışmaya uzun süre önce başladıklarını ve üniversite yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Saner, öngörüler sayesinde şimdiye kadar ülkeye 4 bin öğrenci getirttiklerini kaydetti. Saner 2 bin 250 kişiye kadar karantina kapasitesi olduğunu belirtti.

Bir soru üzerine Saner, test sayılarında bir sorun yaşanacağını düşünmediğini anlattı.

Bu haber toplam 1381 defa okunmuştur
Etiketler : ,
İlgili Haberler