1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE
UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

Güzelyurt-Gaziveren anayolunda araç içerisinde ve Doğancı’da önceki gün Narkotik ekipleri başarılı bir operasyona imza attı. Alınan bir bilgi üzerine başlatılan operasyonda toplam ağırlığı 10 kilo olan Hint keneviri türü uyuşturucu madde, 50 cm boyu

A+A-

 

 

 

Güzelyurt-Gaziveren anayolunda araç içerisinde ve Doğancı’da önceki gün Narkotik ekipleri başarılı bir operasyona imza attı. Alınan bir bilgi üzerine başlatılan operasyonda toplam ağırlığı 10 kilo olan Hint keneviri türü uyuşturucu madde, 50 cm boyunda 3 kök bitki, bir adet av tüfeği, bir adet hassas terazi ve çok sayıda canlı mermi ele geçirildi

 

 

Alınan bir ihbar üzerine önceki gün Güzelyurt-Gaziveren anayolunda araç içerisinde ve Doğancı köyünde Narkotik ve Kaçakçılık Birimi’nin gerçekleştirdiği operasyonda toplam 10 kilo Hint keneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 50 cm boyunda 3 kök bitki, elle sarılmış sigara içerisinde uyuşturucu madde ve bir adet av tüfeği, 58 adet canlı mermi,1 adet şarjör ve bir adet hassas teraziyle yakalanan 57 yaşındaki zanlılar Dinçer Resmi ve Caner Uğuray, tutuklandılar ve dün Güzelyurt Kaza Mahkemesine çıkarıldılar.

Güzelyurt Kaza Mahkemesine Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda gerçekleşen tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Ersin Atıcı ve 57 yaşındaki zanlılar Dinçer Resmi ve Caner Uğuray hazır bulundu.

 

BAGAJDA ÜÇ KİLO UYUŞTURUCU

Olayla ilgili bulguları aktaran Müfettiş Muavini Omaç Volkan, alınan bir ihbar zerine 13 Eylül tarihinde Güzelyurt-Gaziveren anayolunda Doğancı’da sakin 57 yaşındaki zanlı Caner Uğuray’ın yönetimindeki CT 234 plakalı araçta yapılan aramada bagaj kısmında gizlenmiş sarı karton içerisinde Hint Keneviri olduğuna inanlına 3 kilo uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini belirtti.

 

UYUŞTURUCU DOLU SİGARALAR

Müfettiş Muavini Volkan, aynı gün Uğuray’ın ikametgâhında yapılan aramalarda giriş kapısının yan tarafında bulunan elektrik kutusunun iç kısmında içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan elle sarılmış sigaraların emare olarak alındığını ifade etti.

 

UYUŞTURUCUYU ARKADAŞINDAN ALDI

Söz konusu meseleyle ilgili gerçekleştirilen soruşturma neticesinde zanlı Uğuray’ın uyuşturucu maddeleri arkadaşı olan Doğancı’da sakin diğer zanlı Dincer Resmi’den aldığını ifade ettiğini dile getiren Müfettiş Muavini Volkan, aynı gün diğer zanlının Doğancı’da tespit edilip tutuklandığını belirtti.

 

YATAK ODASINDA YEDİ KİLO KENEVİR

Yapılan ileri soruşturmada diğer zanlı Dincer Resmi’nin ikametgâhında gerçekleştirilen aramalarda yatak odasında yatağın altına gizlenmiş altı adet sarı karton içerisinde toplam 7 kilo Hint keneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini söyleyen Müfettiş Muavini Volkan, yine yatağın alt kısmına gizlenmiş olarak duran ‘0C01700’seri nolu piyade bir adet tüfeği ile 1 adet şarjör, 58 adet canlı mermi, 1 adet hassas terazi, 5 adet boş kovanın ele geçirildiğini dile getirdi.        

 

AĞILDA ÜÇ KÖK UYUŞTURUCU

Müfettiş Muavini Volkan, ayrıca aynı gün Doğancı’da diğer zanlı Resmi’ye ait ağılda yapılan aramalarda ağıl içerisinde bulunan özel bir odada 50 cm boyunda 3 kök uyuşturucu olduğuna inanılan bitkinin bulunduğunu dile getirdi.

 

GÖNÜLLÜ İFADE VERDİLER

Söz konusu olayda meselenin ciddi bir olay olduğunu ve zanlıların gönüllü ifade verdiklerini dile getiren Müfettiş Muavini Volkan, ifadelerin teğit ve teğzipinin yapılacağını, aranmakta olan birçok emare ve alınması gereken birçok ifadenin olduğun ile getirdi.

 

ARAMAN ŞAHISLAR VAR!

Yine meseleyle ilgili tahkikatın henüz tamamlanmağını ve aranmakta olan şahısların olduğunun altını çizen Müfettiş Muavini Volkan, zanlıları serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki etme olasılıklarının yüksek olduğundan iki gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

“MESELE CİDDİ BİR SUÇ”

Öte yandan kararı okuyan Güzelyurt Kaza Mahkemesine Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, ilk nazarda zanlılarla aleyhinde verilen şahadette tahkikatı yapılan meselenin ciddi bir suç olduğunu ve tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlıların iki gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1099 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler