1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Skoru karamboller belirledi
Skoru karamboller belirledi

Skoru karamboller belirledi

Cezası nedeni ile tüm maçlarını deplasmanda oynayan Lefke dün Göçmenköy deplasmanındaydı. Lefke iyi başladığı ve dört maçta 10 puan topladığı Telsim Süper Ligi’nde 13'e ulaşma hedefindeydi. Göçmenköy ise ilk hafta aldığı galibiyetten sonra aldığı kö

A+A-


Cezası nedeni ile tüm maçlarını deplasmanda oynayan Lefke dün Göçmenköy deplasmanındaydı. Lefke iyi başladığı ve dört maçta 10 puan
topladığı Telsim Süper Ligi’nde 13'e ulaşma hedefindeydi. Göçmenköy ise ilk hafta aldığı galibiyetten sonra aldığı kötü sonuçlara son vermek için bu yıl ilk kez kendi saha ve seyircisi önünde Lefke’den 3 puan alma hesabı yaptı.
Oyuna her iki ekip de 3-5-2 düzeninde başladı. İlk yarıda her iki ekip de oyuna adam adama markajla başladılar.
Adam adama markaj olunca oyun da iyiden iyiye sıkıştı. Oyunu açabilmek için de bireysel yetenekleri üst düzeyde olan adamların devreye girip
oyunu açması gerekiyordu. Ama oyun bir türlü açılmadı çünkü ön plana çıkması beklenen oyuncular da gününde olmayınca ortaya mücadele gücü yüksek, fakat seyir açısından da kötü bir futbol çıktı. Lefke’nin yabancı oyuncusu Bwelle dün sahada yoktu. Pasaport işleri dolayısıyle ülkesine giden Bwelle maça yetişemedi. Bwelle’nin sahada olmaması Lefke’nin balansını bozdu. Mehmet hoca Bwelle’nin eksikliğinden dolayı sahada değişik bir düzende oynamak zorunda kaldı.
Forvete Kasım’ın yanına Kemal'i yerleştirdi ama istediği verimi alamamış olacak ki oyuna ikinci yarıda Kemal’in yerine Ali'yi alarak başladı. Lefke’de orta alanda  oyunu iyi yönlendirebilen bir adama ihtiyacı var. Feridun bu görevi yapmaya çalışıyor ama çok fazla topla oynuyor. Lefke’de bir eksiklik de ileride top tutacak oyuncusunun olmaması. İleride kasım iyi oyuncu ama fiziki güçsüzlüğü var. Lefke ileride top tutamaması ortadan gelebilecek oyuncularla yardımlaşmasını da engelledi. Bu böyle olunca kanatları da iyi kullanamayınca müdafa arkasına atılacak toplarla gol bulmaya çalıştı ama Göçmenköy defansı gelen bütün topları toplayınca Lefke'nin gol bulması tamamen tesadüflere kaldı.

Göçmenköy’de ise ileride Ünal ve İ.Kabore ile gol bulmaya çalıştı. Göçmenköy’de Ünal iyi adam. Belki de ahanın en iyi adamıydı çok çalıştı mücadele etti ama takımını galibiyete taşıyamadı. Göçmenköy de ileride iyi adamlar olmasına rağmen hücuma orta alandan 
çok fazla destek gelmiyor.

Böyle de olunca ilerideki adamlar çok fazla rakiple boğuşup yorgun düşüyor ve gol atmaları zorlaşıyor. Oyunda adam adana markaj olunca ilk yarıda  Göçmenköy’ün İ.Kabore'nin bir pozisyonu Lefke’nin de Cahit'tin attığı şutun dışında pozisyonu az bir ilk devre izledik. İkinci devrede de oyun biraz daha açık oynanmaya başladı.

55’inci dakikada kimsenin beklemediği bir anda İbrahim Kabore’nin dönerek vuruşu ağları bulunca Göçmenköy 1-0 öne geçti. Golden sonra Göçmenköy takımı skoru idare etme niyetine girince kötü gününde yakaladığı Lefke’ye ikinci golü atmak için gitmeyince 89’uncu dakikada oluşan karambolde golü kalesinde gördü ve maç da 1-1 sona erdi. Oyunun geneline baktığımız zaman oyunun hakkı beraberlikti. Her iki takım da iyi futbol oynamadılar.

Maçın son dakikasın da gelen gol Lefke’nin şansı Göçmenköy’ün ise şansızlığıydı. Golden sonra yapılan itirazlar ise bana göre yersizdi çünkü atılan gol nizami bir goldü. Bir de Göçmenköy takımına bir uyarıda bulunmak istiyorum. Kenar yönetim çok agresif, dolayısı ile bu hem futbolcuları hem de taraftarı negatif yönde etkiliyor. Dün olay olmadı ama her zaman olmayacak diye bir durum olmaz bizden uyarması.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 887 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler