1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Milliyetçi Başkan olay çıkarttı
Milliyetçi Başkan olay çıkarttı

Milliyetçi Başkan olay çıkarttı

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Başkanı Buray Büsküvütçü, Lefkoşa'da Ledra Palace yakınlarında, Türkiyeli modacı Barbaros Şansal'ı gördü, olay çıkardı.

A+A-

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Başkanı Buray Büsküvütçü, geçtiğimiz yıl ülkeden 'sınır dışı' edilen ve İstanbul Atatürk Havalimanı'nda darp edilerek, Türkiye'de bir süre de hapis yatan modacı Barbaros Şansal'a sözlü saldırıda bulundu.

Büsküvütçü'nün "olay çıkardığını" söyleyen görgü tanıkları, özellikle lokantada bulunan turistlerin "panik yaşayarak" mekanı terk ettiğini, işletme sahibinin de polise şikayette bulunduğunu bildirdi.

"Sınır dışı" kararının kaldırılmasından sonra adaya gelen Türkiye'nin tanınmış modacılarından Barbaros Şansal'ın, Ledra Palace barikatı yakınlarındaki bir lokantada yemek yerken, MDP Başkanı Buray Büsküvütçü'nün sözlü saldırısına uğradığı bildirildi.

"Güneye gidip bize işgalci diyorsun, Türkiye'ye gidip bize sövüyorsun, utanmadan buraya geliyorsun" gibi sözlerle Barbaros Şansal'a sözlü saldırıda bulunan Buray Büsküvütçü bu yöndeki eylemi, sosyal medyaya da yansıdı.

İşletme sahibinin "burayı terk ediniz" uyarılarını da dinlemeyen Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Başkanı Buray Büsküvütçü, sözlü saldırısına devam ederken, çevre sakinleri de olaya müdahale etti.

Polisin olayla ilgili herhangi bir soruşturma başlatıp başlatmadığı henüz açıklanmadı. Lefkoşa'daki ilgili işletme ise herhangi bir açıklama yapmadı.
 

 

Bu haber toplam 12443 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler