1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MECLİSTE 'EYLEM' HAZIRLIĞI
MECLİSTE EYLEM HAZIRLIĞI

MECLİSTE 'EYLEM' HAZIRLIĞI

Son dönemde sık sık eylemlere sahne olan Cumhuriyet Meclisi, yaz tatili sonrasında çalışmalarına bir takım yeniliklerle başlayacak. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, kısaltılmış yaz tatili nedeniyle ara verdiği çalışmalarına 12 Eylül Pazartesi günü toplana

A+A-

 

Son dönemde sık sık eylemlere sahne olan Cumhuriyet Meclisi, yaz tatili sonrasında çalışmalarına bir takım yeniliklerle başlayacak.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, kısaltılmış yaz tatili nedeniyle ara verdiği çalışmalarına 12 Eylül Pazartesi günü toplanarak devam edecek. Yeni yasama yılı ise 3 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

BOZER: “MÜTEVAZI ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, daha iyi bir çalışma ortamı için mütevazı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Meclise 12 güvenlik kamerası konulduğu ve iki kontrol odasının hazırlandığını kaydeden Bozer, “Genel Kurul Salonu, Mavi Salon, koridorlar ve parti grup odalarında genel temizlik yapıldı ve boyandı. Tatili vesile bilerek arıtma sistemindeki arızalar giderildi. Kayıt sisteminde de yedeklemeye geçildi” dedi.

Meclis Başkanı Bozer, vatandaşların talep ettikleri tutanaklara daha kolay ulaşabilmesi için artık internet sitesini kullanabileceklerini açıkladı. Milletvekillerinin konuşmalarının, hem yazılı hem de görsel olarak web ortamına yerleştirilmesi için çalışmalar yapılıyor.

Bozer, vatandaşların meclis çalışmalarını anında ve kaliteli ortamda izleyebilmeleri için, maddi külfeti olmasına karşın, Meclis’e fiber optik kablo döşendiğini bildirdi.

Bozer, Meclis Genel Kurulu Salonu’nun altındaki bir odayı sağlık odasına dönüştürdüklerini ve olası vakalarda kullanılmak üzere ilaç ve sağlık malzemesi yerleştirildiğini de açıkladı.

Meclisin, ülke meselelerinin bugünü ve yarınının konuşulduğu, doğruyu bulma adına ciddi tartışmaların yaşandığı bir yer olduğuna işaret eden Meclis Başkanı Bozer, bu kadar gerilimli bir yerde sağlık ihtiyaçlarının daha çok olduğunu ifade etti.

Meclis Başkanlığı, özellikle genel kurul günleri yaşanan park sorununa da açılım getirdi.

Meclis İdari, Mali, Teknik ve Parlamenter Hizmetler Müdürü Serkan İlseven, Meclis yanında kiralanan arazinin, belediyenin de katkısıyla temizlenip düzenlenerek otoparka çevrileceğini söyledi.

YENİ MECLİS BİNASI

Meclis Başkanı Bozer, yeni meclis binası yapımı girişimlerinin de sürdüğünü, BRTK binası yanında yaklaşık 60 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek binanın proje çalışmalarının Yakın Doğu Üniversitesi tarafından bitirildiğini ve birkaç aya kadar onaylanacağın belirtti.

Bozer, projenin; ülkenin ekonomik koşulları dikkate alınarak lüks değil ama prestijli ve çağın mimarisini taşıyan gerekli tüm alt yapıları hazır bir proje olacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler