1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Güneyde bir ayda 36 özel uçuş
Güneyde bir ayda 36 özel uçuş

Güneyde bir ayda 36 özel uçuş

Kıbrıs’ın güneyinde 17 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında 36 özel uçuş gerçekleştirildiği ve bu uçuşlarla 148 kişinin ülkeye döndüğü basına yansıdı.

A+A-

Kıbrıs’ın güneyinde 17 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında 36 özel uçuş gerçekleştirildiği ve bu uçuşlarla 148 kişinin ülkeye döndüğü basına yansıdı.
Fileleftheros gazetesi, Kıbrıslı Rum Sağlık Bakanı Konstandinos Yoannu’nun, Ekologlar-Vatandaşlar İşbirliği Milletvekili Yorgos Perdikis’in konuyla ilgili sorusu üzerine, söz konusu tarihler arasında özel izinle 36 uçağın Larnaka Havalimanı’na indiğini ve bu yolculardan 90’ının otellerde zorunlu karantinaya girdiklerini, 58’ine de özel izin verilerek evlerinde izole olduklarını söylediğini yazdı.
Habere göre Yoannu, özel iznin küçük yaştaki çocuklara, yanında ebeveyni bulunmayan ve doktor raporu olan çocuklara ve doktor raporu olan yetişkin hastalara verildiğini kaydetti.


ABD’li pozitif vakanın temaslıları kayıp

Gazete, bir diğer haberinde ise, ABD’den gelen pozitif bir vakayla temas eden ve karantinada olması gereken 4 kişinin kayıplara karıştığını yazdı.
Habere göre, Kıbrıslı Rum Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Epidemiyolojik Denetim Merkezi, konuyu Rum polisine bildirirken, polis de bu kişileri aramaya başladı.
Haberde, karantinayı delmenin 300 Euro para cezası veya 1 yıllık hapis cezası/mahkeme tarafından verilecek 50 bin Euro’ya kadar para cezasının olduğu belirtildi.
Gazete, polisin son 3 günde 3 bin 500’den fazla denetim gerçekleştirdiğini kaydederken, 121 kişinin maske takmadığına, 83 iş yeri için de personelin maske kullanmadığına dair şikayet yapıldığını yazdı.
Bu arada Alithia gazetesi de, karantinada olmaları gerekirken Limasol Marinası’nda yürüyüşe çıkan iki kişinin, Limasol Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldıklarını ve aleyhlerinde 800’er Euro’luk ceza kesildiğini yazdı.

Bu haber toplam 1367 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler