1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Girne Belediyesi işçileri, yalnız değilsiniz”
“Girne Belediyesi işçileri, yalnız değilsiniz”

“Girne Belediyesi işçileri, yalnız değilsiniz”

CTP-BG Girne Gençlik Örgütü, Girne Belediyesi’nde yaşanan gelişmelere yönelik açıklama yaptı

A+A-

CTP-BG Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanı Şehan Tomgüsehan, Girne Belediyesi’nde olası bir işten durdurma olması halinde meydanlarda CTP-BG Gençlik örgütünü karşılarında bulacaklarını savundu.

Tomgüsehan yaptığı yazılı açıklamada, “Olası bir işten durdurma veya iş şartlarının siyasi rant uğruna zorlaştırılmasına yönelik bir takım adımlar ile emekçilerin üstüne gitmeniz durumunda başta Sayın Nidai Güngördü ve işten çıkarma yapması için onu baskılayanlar bizleri meydanlarda karşılarında bulacaktır” ifadelerine yer verdi. Açıklamanın tam metni şöyle:
“Siyaset ilmi ve yöneticilik kavramları tüm dünyada gelişip değişirken bizler bugün Girne’de yine köhnemiş bir siyasi akıl ile karşı karşıya kaldık. Ekmeğin bir kez daha silah yapılıp güneşin altında işleyen emekçilerin şakağına dayatıldığına tanık olduk. Bu eski intikamcı kafa, çeşitli yasaları, rakamları ve mevzuatları kendince yorumlamayıp pençelerini Girne’ye yıllardır hizmet veren emekçilere geçirmeye çalışmıştır. Bugün işten durdurulma korkusu ile yatıp kalkan Girne Belediyesi çalışanları ve biz Cumhuriyetçi Türk Partisi Girne Gençlik Örgütü mensupları, bugün yaratmak istediğiniz sünnetçi korkusunu, belediye içinde yarattığınız ‘adamcılık’ tutumlarını hiçbir zaman görmezden gelmeyecektir. Olası bir işten durdurma veya iş şartlarının siyasi rant uğruna zorlaştırılmasına yönelik bir takım adımlar ile emekçilerin üstüne gitmeniz durumunda başta Sayın Nidai Güngördü ve işten çıkarma yapması için onu baskılayanlar bizleri meydanlarda karşılarında bulacaktır. Buradan tüm belediye çalışanlarına çağrımızdır. Yalnız değilsiniz! Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü sizinledir. Sesleriniz sesimiz, elleriniz elimiz, yüreğiniz yüreğimizdir”

Bu haber toplam 1177 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler