1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erol Atabek,YYK üyeliğine atandı
Erol Atabek,YYK üyeliğine atandı

Erol Atabek,YYK üyeliğine atandı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yayın Yüksek Kurulu üyeliğine Erol Atabek’i atadı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yayın Yüksek Kurulu (YYK) üyeliğine Erol Atabek’i atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Yayın Yüksek Kurulu üyeliğine atanan Atabek, 1979 Aralık ayında Bayrak Radyosu’nda anonsör-spiker olarak görev aldı; 1981 yılında Fransız Hükümeti’nden burslu olarak Fransa-Grenoble’da İşletme tahsili yaptı.

Ailevi nedenlerden dolayı tahsilini yarıda bırakarak Kuzey Kıbrıs’a dönen ve tekrar BRTK’da göreve başlayan Erol Atabek, tek erkek haber spikeri ve haber programcısı olarak çeşitli konuları ele alan programlar ve röportajlar yaptı. Bu arada Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF İşletme Bölümünü bitirdi. 1993-1994 yılında TGRT’nin İstanbul ve Londra’daki merkezlerinde çalıştı. Ardından BRTK’nin ilk Ankara Temsilcisi olarak çalıştı.

2000-2003 yıllarında KKTC Antalya Turizm Bürosu Müdürlüğü görevinde bulundu. Ardından Kuzey Kıbrıs’a dönerek önce BRT’de sonra da Kıbrıs Genç TV’de  2002-2004 döneminde hafta içi her gün canlı haber programı “Habermetre” ile 2002-2004 dönemini tartışmalarını televizyon ekranlarına taşıdı. 2008’de YÖK tarafından çıkarılan “Üniversite affı” ile 1991 yılında kazandığı ancak gidemediği Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğrenime başladı ve 2013 yılında bu bölümden mezun oldu.

2014’te Kıbrıs Genç TV Haber Müdürlüğü görevinde bulunan Erol Atabek, Fransızca, Yunanca ve orta derecede İngilizce bilmekte.

(tak)

Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler