1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın konusu;  “KIBRIS’TA MESLEKLER”
Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın konusu;   “KIBRIS’TA MESLEKLER”

Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın konusu;  “KIBRIS’TA MESLEKLER”

Telsim ve FODER işbirliğiyle 5 yıldır düzenlenen “Çocuk Gözüyle” fotoğraf yarışması, bu yıl, “Kıbrıs’ta Meslekler” temasıyla düzenleniyor.

A+A-

Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğiyle 5 yıldır düzenlenen “Çocuk Gözüyle” fotoğraf yarışması, bu yıl, “Kıbrıs’ta Meslekler” temasıyla düzenleniyor.

Yarışma için Telsim ve FODER arasında protokol imzalandı.Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, konuyla ilgili açıklamasında, yarışmaya katılacak ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin ilgi duyduğu meslekleri, çekecekleri fotoğraflarla görebilme şansını yakalayabileceklerini belirtti.

Gökyiğit: “Ücretsiz fotoğraf eğitimi de verilecek”

FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit de, Kıbrıs Türk fotoğraf sanatını daha da ileriye taşımak adına Telsim ve FODER işbirliğinde 5 yıldır önemli çalışmalara ve yarışmalara imza attıklarını ifade etti.

Geçen yıllarda olduğu gibi yarışmayı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yaptıklarını söyleyen Gökyiğit, yarışmaya en az iki en fazla dört fotoğrafla katılım olabileceğini belirtti. Gökyiğit, yarışmaya katılan çocuklara FODER tarafından ücretsiz fotoğraf eğitiminin verileceğini de ekledi.

Yarışmaya bu yıl da online başvuru ile katılım sağlanacak

Başvurular, http://www.kktctelsim.com/kss sayfasından 23 Mart 2018 tarihinden 4 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Her katılımcı yarışmaya en az iki en fazla dört eser gönderebilecek. Yarışmaya gönderilecek eserlerin herhangi bir yerinde katılımcının kimliğini belirten herhangi bir yazı veya işaret bulunmamalı. Her fotoğrafa 7 (yedi) rakamdan oluşan bir rumuz ve eserin ismi yazılmalı (örnek: 2345617_Marangoz).

Çocuklar ilkokul ve ortaokul olmak üzere iki ayrı kategoride yarışacaklar.

Birincilere Vodafone Smart 7 Cep Telefonu, İkincilere Alcatel Pixi 4 Tablet, Üçüncülere Power Bank hediye edilecek. Yarışmanın Telsim Özel Ödülü ise Samsung Galaxy Camera.

Yarışmanın sonuçlarına göre fotoğrafları sergilemeye layık görülen çocuklara FODER tarafından üç haftalık ücretsiz “Temel Fotoğrafçılık eğitimi verilecek.  Yarışma şartnamesi kktctelsim.com veya kktcfoder.com adreslerinden temin edilebilir.

 

 

 

Bu haber toplam 2066 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler