1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. Cinayetle ilgili Interpol’den yardım istendi
Cinayetle ilgili Interpol’den yardım istendi

Cinayetle ilgili Interpol’den yardım istendi

35 yaşındaki RMMO subayının iki Asyalı kadını öldürdüğü cinayetle ilgili soruşturma kapsamında, INTERPOL’den yardım istendiği bildirildi.

A+A-

35 yaşındaki Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) subayının iki Asyalı kadını öldürdüğü cinayetle ilgili soruşturma kapsamında, INTERPOL’den yardım istendiği bildirildi.
Fileleftheros gazetesi, zanlının halen kayıp olan 6 yaşındaki kız çocuğuyla ilgili net bilgi vermediğini, çocuğun henüz bulunamadığını ve cinayetin gerçekleştiği bölgede, uzaktan kumandalı robotlarla araştırma yapılmaya devam edildiğini yazdı.

KKTC polisinden kaybolan şahıslarla ilgili yalnızca bir kez bilgi istenmiş

Öte yandan Politis gazetesi de, Suç ve Suça İlişkin Konular Teknik Komitesi’nin kurulduğu günden bu yana (2009’dan beri), güneyde kaybolan kadınların kuzeye geçip geçmediğine dair, KKTC polisinden yalnızca bir kere bilgi istendiğini yazdı.
Gazete, komitenin kurulmasından bu yana kayıtlara 17 kayıp kadın geçtiğini ve bunlardan yalnızca, Lefkoşa’nın güneyinde sakin 30 yaşındaki bir Filipinli kadınla ilgili KKTC polisinden yardım istendiğini kaydetti.
Gazete, edindiği bilgilere dayanarak, Kıbrıs Rum polisinin 2017 yılında 30 yaşındaki Filipinli kadının kaybolmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında KKTC polisinden yardım istediğini ve KKTC polisinin BM Barış Gücü’nü (UNFICYP), söz konusu şahsın kuzeye geçtiği ve aynı gün güneye geri döndüğü konusunda bilgilendirdiğini belirtti.
Suç ve Suça İlişkin Konular Teknik Komitesi’nin yaptığı bilgilendirmenin, Kıbrıs Rum polisini kaybolan kadınlarla ilgili soruşturmayı idare etme şekli konusunda “açıkta bıraktığını” kaydeden gazete, polisin konuyla ilgili “basmakalıp yanıtlar” vererek, KKTC’ye geçen yabancıların bu geçişlerinin hiçbir zaman ispatlanamadığını söylediğini yazdı.

 

Bu haber toplam 857 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler