1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CELİL’E VİZE ÇIKMADI
CELİL’E VİZE ÇIKMADI

CELİL’E VİZE ÇIKMADI

Doğan Türk Birliği yönetiminin her konuda anlaştığı Türkiye’nin tanınmış futbolcularından Celil Sağır’ın transferine K.T. Futbol Federasyonu’ndan onay çıkmadı. Şike skandalı çerçevesinde 1 yıl 6 ay futboldan men cezası alan Celil, bu seb

A+A-

Girgen: “Alternatiflerimiz var. Onlar üzerinde çalışıyoruz. Sürenin sonuna kadar iyi bir futbolcuyu kadromuza katacağız”

 

Doğan Türk Birliği yönetiminin her konuda anlaştığı Türkiye’nin tanınmış futbolcularından Celil Sağır’ın transferine K.T. Futbol Federasyonu’ndan onay çıkmadı. Şike skandalı çerçevesinde 1 yıl 6 ay futboldan men cezası alan Celil, bu sebepten dolayı KKTC’de de oynayamayacak.

 

GİRGEN: “İYİ BİR OYUNCU ALACAĞIZ”

Doğan Türk Birliği Başkanı Murat Girgen, TC uyruklu futbolcu transferi için ilk tercihlerinin Celil Sağır olduğunu, her konuda anlaşmalarına rağmen Futbol Federasyonu’ndan izin çıkmadığını belirterek, “Transfer süresi yarın sona erecek. Alternatiflerimiz var. Onlar üzerinde çalışıyoruz. Sürenin sonuna kadar iyi bir futbolcu kadromuza katacağız” diye konuştu.

 

CELİL’İN CEZASI

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından alınan karar şöyle:

Celil Sağır’ın, 26.04.2009 tarihinde oynanan Malatyaspor - Kayseri Erciyesspor Bank Asya 1. Lig futbol müsabakasında, müsabaka öncesinde, müsabaka sonucunu etkileme eylemi içinde bulunan kişilerle saptanan görüşmelerinden dolayı sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 6 ay hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, Celil Sağır'ın, ‘bahis’ ihlalini oluşturan eylemleri nedeni ile takdiren 1 yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, cezaların birleştirilmesi sonucu Celil Sağır’ın, 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 845 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler