1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BRTK ÇALIŞANLARINA DESTEK
BRTK ÇALIŞANLARINA DESTEK

BRTK ÇALIŞANLARINA DESTEK

K.T. Gazeteciler Birliği, BRTK yasasının ani bir kararla Meclis’in ilgili komitesinden geri çekilmesinin anlaşılmaz ve kabul edilmez olduğunu açıkladı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, BRTK’da 20 yıla yaklaşan bir süredir geçici statüde çalıştırılanların iş güvencesine kavuşturulması ve sosyal haklarının ilerletilmesini dikkate alarak, BRTK Yasası’nın bir an önce meclisten geçirilmesi talebini her fırsatta dile getirdiğini belirterek, BRTK çalışanlarının beklentisi olan yasanın ani bir kararla Meclis’in ilgili komitesinden geri çekilmesinin anlaşılmaz ve kabul edilmez olduğunu savundu.

Gazeteciler Birliği, yazılı açıklamasında, “Yasanın komite aşamasında ve ilerleme sağlanmışken geri çekilmesi, yüzlerce BRTK çalışanında hayal kırıklığına yol açmıştır. Hükümetin, konuyla ilgili açıklama yapma borcu ve sorumluluğu vardır” dedi.

Ani değişikliğin nedenlerinin kamu oyuna açıklanmasını ve bir an önce “yanlıştan” dönülmesini isteyen Birlik, “BRTK Yasasının çağdaş ölçütler çerçevesinde özerk ve demokratik bir yasa olarak ne zaman meclisten geçirileceğine dair takvim de şeffaf bir şekilde Başbakanlık tarafından açıklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, “yasanın geçirilmesi için çalışanların ve üyelerinin beklentilerini de dikkate alarak bugüne kadar yaptığı olumlu katkıları ve girişimlerini sürdüreceğini” de belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 672 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler