1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Berk ve Mehmetali kayıpsız
Berk ve Mehmetali kayıpsız

Berk ve Mehmetali kayıpsız

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda “9 Top” karşılaşmaları dün oynanan maçlarla başladı. Sporcularımız “10 Top

A+A-

 

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda “9 Top” karşılaşmaları dün oynanan maçlarla başladı.

Sporcularımız “10 Top” ve “8 Top”da elde ettikleri başarılı sonuçlarını “9 Top”ta da sürdürdüler. Dün oynanan ilk karşılaşmalarda Mehmetali Sözgen Norveçli Audun Risan Heimjoe’yu 7-5’lik skor ile geçerken, Berk Mehmetcik de Lüksemburglu bilardocu Brandon Overeem’i 7-1 mağlup etti. Sporcularımızın galibiyetler serisindeki 2’nci tur rakipleri ise Norveçli Elkhem Eisajan ile Bosna Hersekli Denil Baboviç oldu. Mehmetali Sözgen rakibi Elkhem Eisajan’ı 7-5 mağlup ederek bir üst tura yükselirken, Berk Mehmetcik de Denil Baboviç karşısında 7-2’lik skor ile rahat bir galibiyet elde ederek adını bir üst tura yazdırdı.

Diğer taraftan Juniors’larda mücadele etmekte olan sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise “9 Top”daki ilk maçında Hollandalı İvar Saris’e 8-3 mağlup oldu. İkinci turu bay geçen Hüseyin yoluna devam ederken, 3’turdaki maçını bugün oynayacak.

 

RAKİPLER BELİRLENDİ

Üçüncü turu da geçerek ilk 16, ardından ilk 8’e kalma hesapları yapan sporcularımızın rakipleri de belli oldu. Bugün Kıbrıs saati ile 13.00 başlayacak karşılaşmalarda Mehmetali Sözgen 2009 Almanya Gençler Şampiyonu Filler Josuha, Berk Mehmetcik ise Rus Andrey Seroshtan ile bir üst tura yükselme mücadelesi yapacak.

Bu arada oynadığı ilk maçta Lüksemburg’a 2-1 kaybeden, ardından Belçika’yı 2-1 mağlup eden Genç Bilardo takımımızın geçtiğimiz akşam Macaristan ile oynadıkları karşılaşmayı 2-1 kaybederek takım karşılaşmalarını noktaladılar.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporcuların mücadele ettikleri “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” 6 Ağustos 2011’de sona erecek.

 

Sporcularımızın şampiyonanın 5’inci gününde elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“9 Top” Pupıls

Berk Mehmetcik: 7   Brandon Overeem (Lüksemburg): 1

Berk Mehmetcik: 7    Denil Babovic (Bosna Hersek): 2

Mehmetali Sözgen: 7   Audun Risan Heimjoe (Norveç): 5

Mehmetali Sözgen: 7  Elkhem Eisajan (Norveç): 5

 

“8 Top” Junior

Hüseyin Çelikağ: 3   İvar Saris (Hollanda): 8

 

Takım karşılaşması:

KKTC: 1  Macaristan: 2

Hüseyin Çelikağ: 5     Gergely Popp: 7

Berk Mehmetcik: 8     Oliver Szolnoki: 4

Mehmetali Sözgen: 29     Bence Varga: 100

Hüseyin Çelikağ:  3 Marc Bijsterbasch (Hollanda): 7

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler