1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇLIK GREVİ
BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇLIK GREVİ

BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇLIK GREVİ

Pembe Ulusoy isimli kadın, yüksek miktardaki elektrik borcunu ödeyemediği için Başbakanlık önünde açlık grevine girdi Mağusalı Pembe Ulusoy isimli kadın, elektrik borcunu ödeyemediği ve karanlıkta kalarak yaşamı zorlandığı gerekçesiyle açlık grevine

A+A-

 

Pembe Ulusoy isimli kadın, yüksek miktardaki elektrik borcunu ödeyemediği için Başbakanlık önünde açlık grevine girdi

  

Mağusalı Pembe Ulusoy isimli kadın, elektrik borcunu ödeyemediği ve karanlıkta kalarak yaşamı zorlandığı gerekçesiyle açlık grevine girdi. Biriken elektrik borcunu sosyal yardımdan aldığı 589 TL ile ödeyemeyerek elektrikleri kesilen ve yetkililerden beklediği yardımı göremeyen Ulusoy, yastık ve yorganıyla Başbakanlık önünde açlık grevine oturdu. Başbakanlık önünde “Sınırsız açlık grevindeyim” yazılı bir pankart açan ancak polis tarafından engellenen Ulusoy, taşkınlık yapmaya değil sadece sesini duyurmak için geldiğini söyledi.

 

9 yaşından beri astım hastası olan, 2003 yılında da kanseri yenen Pembe Ulusoy, kalp rahatsızlığı nedeniyle ağır iş yapamıyor.

Başbakan ve Enerji Bakanı’ndan yardım isteyen ancak olumlu bir sonuç alamayan Ulusoy, Enerji Bakanı Sunat Atun’tan “tefeciye gitsen daha kârlısın” cevabını aldığını söyledi. Problemi çözülene kadar açlık grevine devam edeceğini söyleyen Pembe Ulusoy, “Sadece faizlerimi silsinler yeter, geriye kalanı çalışır öderim” diyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler