1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tedavi gören öğrenciler karnelerini aldı
Sıla 4 ve Senfoni Orkestrası büyüledi

Sıla 4 ve Senfoni Orkestrası büyüledi

Senfoni Orkestrası (KKTC CSO), SILA 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy'la birlikte sahne aldı. 16 Nisan Salı saat 20.30'da Yakın Doğu Üniversitesi, AKKM’de yer alan konserde, SILA 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi.

A+A-

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (KKTC CSO), SILA 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy'la birlikte sahne aldı. 16 Nisan Salı saat 20.30'da Yakın Doğu Üniversitesi, AKKM’de yer alan konserde, SILA 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi. Konser, Ali Hoca yönetiminde, Simge Akdoğu, İnci Moreket Alicik, Eril Cambaz ve Emre Pehlivan vokalistliğinde gerçekleşti.

Yüzlerce sanatseverin katıldığı konser sonunda Sıla 4’ün temellerini oluşturan Bayrak Kuartet müzik grubunun kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu, Süleyman Görün’e, Sıla 4 üyeleri Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’a, Sıla 4’ün yaşama veda eden üyeleri Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki’ye, Raif Denktaş’ın kardeşi Ender Denktaş Vangöl’e Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından birer anı plaketi sunuldu.

“GEÇMİŞE SAHİP ÇIKILINCA GELECEK GÜZELLEŞİYOR”

Konserde herkesin çocukluğu ve gençliğinden bir şeyler bulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Koordinatörü Mustafa Kofalı yaptığı konuşmada, düzenlenen konserin oldukça kıymetli bir organizasyon olduğunu dile getirdi. Geçmişe sahip çıkıldığı oranda geleceğin zenginleşeceğini kaydeden Kofalı, Sıla 4 gibi ekol bir grubun KKTC CSO gibi çok yeni bir orkestrayla buluşmasının güzelliğine vurgu yaparak KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı oluşturan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya, Şef Ali Hoca ve KKTC CSO ve SILA 4 üyelerine teşekkür etti. Kofalı, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve SILA 4 konserinin, Haziran ayında uygun bir günde Girne Amfi Tiyatro’da tekrarlanabileceğini de ifade etti.

“BİR SENFONİ ORKESTRASI İLE KONSER VERMEK, POPÜLER MÜZİK YAPAN BİR GRUBUN ULAŞABİLECEĞİ EN ÜST DÜZEY”

Bayrak Kuartet kurucularından Süleyman Görün de yaptığı konuşmada, bu kadar sene sona sonra hatırlanmaktan duyduğu memnuniyeti ve heyecanı ifade ederek organizasyonun yapılmasına öncülük eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya teşekkürlerini iletti. Bayrak Kuartet kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu da konuşmasında tarifi olmayan güzellikte duygular yaşadığını dile getirdi. Bir senfoni orkestrası ile konser vermenin popüler müzik yapan bir grubun ulaşabileceği en üst düzey olduğunu kaydederek “SILA 4 o üst düzeye, o zirveye ulaştı…” dedi. Yılmaz Kalfoğlu, SILA 4 üyeleri Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’a, yaşama veda eden SILA 4 üyeleri Aydın Kalfaoğlu ve Raif Denktaş’a, KKTC CSO’ya teşekkür etti. Raif Denktaş adına anı plaketi alan Ender Denktaş Vangöl de yaptığı konuşmada KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ülke kültür sanat yaşamına kazandırıp SILA 4 ile bir araya gelmesini sağladığı için Cumhurbaşkanı Akıncı’yı kutlayarak teşekkür etti. Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki de yaptığı konuşmada “Bu gece burada babamı, çocukluğumu ve anılarımı yaşadım” dedi. Babasının SILA 4’ün bir senfoni orkestrası ile konser vermesinin hayallerinden biri olduğunu dile getiren Ceyda Kalfaoğlu Tilki, bu hayalin gerçeğe dönüştüğünü kaydederek gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. SILA 4 üyesi Ferahzat Gürsoy da konuşmasında büyük bir duygu yoğunluğu içerisinde olduğunu kaydetti. “Biz bu akşam bu salonda 2 kalp 4 yürektik” diye konuşan Gürsoy, gecenin düzenlenmesine katkı koyanlara teşekkür etti. Yaptığı kısa konuşmada SILA 4’ün Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile sahne almasıyla bir hayalin gerçekleştiğini kaydeden SILA 4 üyesi Erdinç Gündüz “Bunu başarmış ve size beğendirmiş isek bundan daha büyük bir mutluluk olamaz” şeklinde konuştu.

KONSER PROGRAMINDAKİ ŞARKILAR
Konser programında; Selvim, Çıgdım Beşbarmak Dağına, Ararım Sorarım Seni, Kıbrısım, Ata Binesim Geldi, Zeytin, Gave, Garanfil, Kıbrıs Gelini, Ayrılık, Gara Gözlü Yarim, Gelmedin ve Köprü isimli eserler seslendirildi. Konser BRT tarafından naklen yayınlandı.

57160960_813682842326876_1870450960258564096_o.jpg57504330_813683352326825_9218936302005649408_o.jpg57280446_813682988993528_6226823489588822016_o.jpg

Bu haber toplam 2149 defa okunmuştur