1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. CSO Yaz Konserleri büyüledi
CSO Yaz Konserleri büyüledi

CSO Yaz Konserleri büyüledi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2016-2017 konser sezonu kapsamında verdiği Yaz Konserlerini tamamladı

A+A-

 

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2016-2017 konser sezonu kapsamında verdiği Yaz Konserlerini tamamladı.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da katıldığı ilk konser 25 Mayıs’ta; Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki ikinci konser de 26 Mayıs’ta müzikseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Şef Ali Hoca yönetiminde ve Aniello Desiderio solistliğinde yapılan 2017 Yaz Konserlerinde ilk bölümde Joaquin Rodrigo’nun dünyaca ünlü gitar konçertosu ve ikinci bölümde Georges Bizet’nin Carmen ve Arlesienne süitlerinden seçkiler icra edildi.
Konserde solist olarak yer alan Aniello Desiderio’nun, ulusal ve uluslararası alanda 18 önemli ödüle sahiptir dünyanın önemli icracılarından olduğu belirtildi.
Dünyanın farklı ülkelerindeki tiyatrolarda solist olarak yer alan Aniello Desiderio’nun, en prestijli müzik festivallerinde eserlerini icra ettiği de kaydedildi.
2016-2017 konser sezonunun son konserleri "Yaz Konserleri"nde Şef ve Solist ile birlikte toplam 29 kişilik kadro ile sanatseverlerle buluşan KKTC CSO, bu konserlerin ardından yaz süresince 2017-2018 konser sezonunun hazırlıklarını tamamlayacak.
 

 

Bu haber toplam 2476 defa okunmuştur