1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Çocuk festivalinde “Kültürümüzü Yaşatalım” sergisi…
Çocuk festivalinde “Kültürümüzü Yaşatalım” sergisi…

Çocuk festivalinde “Kültürümüzü Yaşatalım” sergisi…

Mağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği, 25. Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında “Kültürümüzü Yaşatalım Sergisi” açtı.

A+A-

 

Mağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği, 25. Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında “Kültürümüzü Yaşatalım Sergisi” açtı.
Gazimağusa Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, açılışını Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile eğitmenlerin birlikte yaptığı sergi, Buğday Camii’nde yer aldı.
Sergide, Yetişkinler Kulübü’nün; Lefkara, seramik işi, tel kırma, koza, kabak işi ve yağlı boyadan oluşan eserleri sergilendi.
Sergi, 2 Haziran’a kadar 10.00-12.00 ile 13.00-16.00 saatleri arasında gezilebilecek.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, derneğin belediye ile birlikte yürüttüğü çalışmaların devam ettiğini belirterek, görevde bulunduğu sürede kültürün insanlarla buluşması ve çocuklara eğitici aktiviteler sunmaya devam edeceklerini söyledi.
Arter, Kıbrıs Türk toplumunun gurur duyulacak bir kültüre sahip olduğunu ifade ederek, bu kapsamada yeni yetişen neslin bunu yaşayarak öğrenmesinin önemli olduğunu vurguladı.
Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları ise 25 yıldır düzenlemekte oldukları festivalde çocuk ve gençlere yönelik sosyal aktiviteler sunduklarını söyledi.
Cumaoğulları, etkinliğin gerçekleşmesinde katkı koyan Belediye Başkanı İsmail Arter, belediye çalışanları ve eğitmenlere teşekkür etti.
Bu arada Mağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında bu yıl 27 Mart’ta başlatılan ve 1 Haziran’a dek sürecek Gazimağusa Çocuk Festivali’nde yarın saat 15.00’te Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda dans buluşması etkinliği, 1 Haziran saat 18.00’de de festival korteji gerçekleştirilecek. Kortej, Namık Kemal Lisesi önünden hareket edecek.
Festival, Buray konseriyle sona erecek.
 

 

Bu haber toplam 1945 defa okunmuştur
Etiketler : ,