1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Karanlığın Gölgesi” gala gösterisi 4 Mart'ta
‘1. Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması’ tamamlandı

‘1. Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması’ tamamlandı

Dr. Arif Albayrak’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Kadın Ressamları Buluşmasına KKTC, Arnavutluk, Senegal, Suudi Arabistan, İsveç ve Ukrayna’dan kadın ressamlar katıldı.

A+A-

 

Birinci Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması tamamlandı. Gazimağusa Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre 3 Nisan’da başlayan etkinlik dün tamamlandı.

Crystal Rock Hotel sponsorluğunda, Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla ve Dr. Arif Albayrak’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Kadın Ressamları Buluşmasına KKTC, Arnavutluk, Senegal, Suudi Arabistan, İsveç ve Ukrayna’dan kadın ressamlar katıldı.

Birinci Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması sona ermesinin ardından ressamlar tarafından yapılan 25 eser Crystal Rock Hotel’de açılan sergide sergilendi.

Eserler Crystal Rock Hotel’e bırakılarak bundan böyle sürekli izlenime açık olacak.

Sergi açılışında konuşan ülkemiz ressamlarından İpek Denizli Karagöz, sanatın gücünün hiçbir koşulda yadsınamayacağını belirtti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de konuşmasında, sanata ve sanatçıya değer vererek, şehrin sahip olduğu potansiyeli bu topluma ve uluslararası camiaya taşımak adına yaptıkları çalışmalar için projeye destek verenlere teşekkür etti.

Arter, belediyelerin görevinin sanatın ve sanatçının önünü açmak olduğuna vurgu yaparak, kendisinin bu bilinçle hareket ettiğini söyledi ve sanata dair kendilerine sunulan tüm projeleri desteklediklerini ifade etti.

Uluslararası kadın ressamlar adına duygularını belirten İsveçli sanatçı Gordana Vinci de, ülkede bulunmaktan ve Kıbrıs Türk halkından gördükleri sıcak ilgi ve misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını belirterek, herkese teşekkürlerini sundu.

Crystal Rock Hotel Sahibi Ersin Yeldener de ressamları otel de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, böylesi bir etkinlikte yeniden kendilerini ağırlamayı arzu ettiğini söyledi.

Uluslararası Kadın Ressamları Buluşması Organizatörü Dr. Arif Albayrak da konuşmasında, böylesi bir projeyi hayal etmek ve gerçekleştirmenin çok güzel olduğuna vurgu yaparak, katkı koyanlara teşekkür etti.

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
Etiketler : , ,